تک درختِ عباس کیارستمی ثبت میراث فرهنگی می‌شود

کارگردان فیلم مستند «همراه با باد» در مراسم اکران خصوصی این فیلم از ثبت تک درخت معروف عباس کیارستمی گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیین دیدار مستند «همراه با باد» عصر دوشنبه (۳ تیر) در موزه سینما برگزار شد. در این مراسم از پوستر این فیلم که عکسی متعلق به مریم زندی است که سال‌ها پیش از عباس کیارستمی ثبت کرده بود نیز رونمایی شد. این مراسم با امضای پوستر از سوی عوامل فیلم و چهره‌هایی همچون جواد مجابی، لیلی گلستان، بیتا فرهی، محمود آموزگار، همایون ارشادی، حبیب رضایی، بابک کریمی، سروش صحت، مریم زندی، فردوس کاویانی ، رضا بانگیز، حمید لبخنده، مهدی بجستانی، بانیپال شومون، علی کریم، فرزانه شرفبافی و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی آغاز شد.
مهدی شادی‌زاده کارگردان این فیلم سینمایی در مراسم دیدار با عوامل فیلم همراه با باد درباره‌ تک درختِ عباس کیارستمی گفت:« عباس کیارستمی سال‌های بسیاری از تک درختی نزدیک دماوند عکاسی کرده است. این درخت با نام عباس کیارستمی مانوس شده و ازآنجا که حافظه تاریخی ما کوتاه است باید یکسری اتفاق‌ها ثبت شود. خانم مهسا همتی طرحی برای ثبت تک درخت عباس کیارستمی ارائه داد، طرح را دنبال کردیم و با کمک آقایان علیرضا تابش و مهرشاد کاظمی، مراحل اداری آن پیش رفته و قرار است این تک درخت اواخر تیر به عنوان یادبود آقای کیارستمی ثبت شود.»


او همچنین درباره‌ اثرش گفت: «می‌دانم همه به خاطر عباس کیارستمی اینجا جمع شده‌اند. همیشه فکر می‌کنم عباس کیارستمی شبیه یک ریسمان قطور فرهنگی می‌ماند که اگر بشود ابتدای ریسمان را پیدا کرد مطمئنا انتهای آن دست بزرگان است و می‌تواند رابطه جوانان با بزرگان را شکل دهد. عباس کیارستمی حتی  فرهنگ‌ها و کشورها را بهم وصل کرده است.»
شادی‌زاده درباره‌ علت پرداختن به عباس کیارستمی در مستندش گفت:«درباره آقای کیارستمی فیلم‌های زیادی ساخته شده است. شاید این مستند هم بهانه‌ای باشد که بتوانیم با چالش درونی خودمان کنار بیایم و خودمان را در آن پیدا کنیم. برای همین چند جوان جمع شدیم، یک سال زحمت کشیدیم تا این مستند تولید شود، البته ضعف‌ها و نقاط قوتش را هم می‌دانیم.»
این کارگردان به فرزانه شرفبافی اولین مدیر زن هواپیمایی ایران اشاره کرد و گفت: «در جمع ما یکی از زنان مقتدر ایران حضور دارد. خانم شرف‌بافی که از حدود یک ماه قبل مدیریت «کیش ایر» را برعهده گرفتند کمک زیادی به به من برای ساخت این فیلم کردند.»


فیلم مستند «همراه با باد» به کارگردانی مهدی شادی‌زاده و تهیه کنندگی علیرضا شادی‌زاده از اول تیر در گروه هنر و تجربه به اکران درآمده است.

۲۵۸۲۴۵

کد خبر 1273953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =