ساماندهی ۱۰ میلیونی بیمه سلامت همگانی در کشور

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ما جمعیت ۱۰ میلیونی بیمه سلامت همگانی را در حال ساماندهی داریم تا افرادی که تمکن مالی دارند از این تعداد کاسته شده و خدمات مناسبی را در مقابل پرداختی‌های خود دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، طاهر موهبتی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل با بیان اینکه ۹۰ درصد پزشکان کشور و مراکز تخصصی با بیمه سلامت قرارداد دارند، گفت: ۴۴ هزار ارائه کننده خدمات بهداشتی و سلامت در کشور طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار داروخانه و بیش از ۱۵ هزار پزشک متخصص طرف قرارداد بیمه ایران هستند، عنوان کرد: این مراکز آماده ارائه خدمات به مردم است و امکان دسترسی فراهم شده تا ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نحو احسن اتفاق بیفتد.

۶۰ درصد مردم استان اردبیل تحت پوششش بیمه هستند

مدیرعامل بیمه سلامت استان اردبیل با بیان اینکه ۶۰ درصد مردم استان اردبیل تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: ۸۵ درصد جمعیت کل کشور تحت پوشش بیمه هستند.

وی بیان کرد: در سال ۹۶ ما حدود ۱۹۰ میلیون بار مراجعه به بخش خصوصی و دولتی را از سوی بیمه شدگان شاهد بودیم که این دریافت خدمات شامل سرپایی و بستری بوده که در استان اردبیل ۷۰ درصد خرید خدمت در بخش دولتی انجام می‌شود.

موهبتی افزود: اولویت اول دولت و مجلس شورای اسلامی حوزه سلامت است و تلاش ما حرکت به سمت ارائه خدمات پیشگیری و پزشکی بر اساس نیاز واقعی افراد است.

طرح رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی اجرا می شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از فوریت رسیدگی الکترونیکی اسناد در تمامی بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌های دولتی خبرداد و اظهار کرد: در حال‌حاضر طرح رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر طرح رسیدگی الکترونیکی اسناد در تمامی بیمارستان‌های دولتی ضرورتی اساسی است که در این زمینه هم‌اکنون در حدود ۲۰۰ بیمارستان دولتی این مهم در حال اجرا و انجام می‌باشد.

موهبتی با اشاره به هدفمند کردن بیمه رایگان با اولویت قراردهی افراد نیازمند تصریح کرد: استفاده حداکثری از بیمه رایگان در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم و دورافتاده مدنظر بوده چرا که باید این افراد جامعه هدف بهره‌مندی از خدمات بیمه رایگان در سطح کشور باشند.

لزوم تغییر رفتار در حوزه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: هدفمند کردن بیمه سلامت به سمت گروه‌های نیازمند از جمله محوری‌ترین برنامه‌های درنظر گرفته شده در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه است.

طاهر موهبتی اظهار کرد: به منظور برخورداری گروه‌های ضعیف جامعه از حمایت‌های صددرصدی درمانی نیازمند هدفمند کردن بیمه سلامت با سوق دادن بیشتر به سمت اقشار نیازمند هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت هزینه‌های درمانی برای افزایش منابع و بهبود کیفیت خدمات ضروری است، ادامه داد: در مدیریت هزینه‌ها نباید رویه‌ای در پیش گرفته شود که به مردم آسیب وارد شود.
۴۶

کد خبر 1273979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =