رژیم تعیین جنسیت برای سلامت کودک خطرناک است؟

بهداشت‌نیوز نوشت: وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، داشتن فرزند دختر و پسر باعث می‌شود که خانواده‌ها تمایل به داشتن فرزندی با جنسیت خاصی باشند.

به دلیل بعضی بیماری‌های ژنتیکی مانند هموفیلی یا دیستروفی عضلانی دوشن که فقط جنس خاصی را مبتلا می‌کنند ممکن است پزشکان به خانواده‌ها روش‌هایی را که احتمال تولد فرزند با جنسیت دختر یا پسر افزایش می‌دهد، پیشنهاد کنند.

یکی از روش‌هایی که امروزه برای دختر دار یا پسردار شدن در بین جوامع مطرح شده است رژیم‌های تعیین جنسیت است. تغییردرمیزان مصرف مواد معدنی قبل وابتدای بارداری خطراتی برای نوزاددارد از جمله:

رژیم‌های تعیین جنسیت با تغییر درمصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم تنظیم می‌شود وحداقل باید دو ماه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری شروع شود.

بر این اساس به تعدادی از نتایج مطالعات انجام شده اشاره می‌کنیم:ممکن است متابولیسم، رگ ها، رشد و عملکرد اندام‌ها را تغییر دهد که می‌تواند منجر به افزایش خطر بیماری‌های قلبی چاقی، تغییر عملکرد کلیه و در نهایت دیابت نوع ۲ شود. تاثیر احتمالی کمبود مواد مغذی روی جنین بر بیماری‌های مزمن افراد موثر است. مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی در قبل بارداری و سه ماهه اول بارداری بر وزن زمان تولد و زایمان زودرس موثر هستند.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1274087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =