برگزیدگان سومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی مشخص شدند

ایسنا نوشت: مراسم اختتامیه سومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی با حضور پیشکسوتان عکاسی مطبوعات و اهالی رسانه امروز پنجم تیر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

حمید فروتن رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران در این مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: سومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی با بیستمین سالگرد تأسیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعات همزمان بود. از عکاسان مطبوعات درخواست می‌کنم، اکنون که درختی میوه داده و هر روز میوه‌های آن پربارتر می‌شود بیایند و عضو انجمن شوند. چون انجمن تنها شامل هفت عضو هیئت‌مدیره نیست و با افزایش تعداد اعضا قدرت آن بیشتر خواهد شد. با توجه به صحبتی که با داوران داشتیم معتقد بودند عکاسان ما در برخی از حوزه‌ها به آموزش نیاز دارند. امیدوارم بتوانیم امسال با آموزش عکاسان به تعاریف استانداری برای آنها برسیم. امسال برای پیدا کردن اسپانسر مشکل داشتیم و هر جا که می‌رفتیم به در بسته می‌خوردیم. تا اینکه وزارت ارتباطات، انجمن عکاسان دفاع مقدس، آقای مسجد جامعی و… به کمک ما آمدند. امیدوارم بیستمین سال تأسیس انجمن سال خوبی برای ما و عکاسان مطبوعات باشد.

در ادامه جایزه سال انجمن ایراسوگرافی به بیتا امامی اهدا شد.

نریمانی در پایان از کسانی که آنها را برای برگزاری این دوره از اعطای نشان سال کمک کرده بودند تشکر کرد.

در ادامه در بخش پیشگامان از عکاسانی به نام مرتضی خاکی، مریم زندی، کاوه کاظمی و عباس میرهاشمی تجلیل شد.

زندی پس از اینکه از او تجلیل شد، بیان کرد: از انجمن تشکر می‌کنم من را تقدیر کردند گرچه من هیچ وقت انتظاری نداشته چون کاری که دوست داشته‌آن انجام داده‌ام این تشویق‌ها باعث دلگرمی برای انجام کارهای بهتر می‌شود. بالاخره چه خوب است که نمی‌گذارند آدم حتماً با صندلی چرخ دار راه بیفتد آنوقت تقدیر کنند.

همچنین کاظمی گفت: خیلی اهل جایزه و تشویق نیستم ولی انجمن که به من پیشنهاد داد قبول کردم. چهل سال به صورت آزاد بدون حاشیه عکاسی کردم. امیدوارم موجودیت عکاس به رسمیت شناخته شود و مطبوعات ما از عکاسان استفاده و از آنها تقدیر کند.

سیدجمال هادیان هم بیان کرد: شما عکس نمی‌گیرید، عکس را می‌سازید حیف است که بگوییم عکاس عکس می‌گیرد. او در ادامه خاطره‌ای را تعریف کرد.

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه عکاسان اصولاً در رسانه در اقلیت هستند، گفت: ولی خوشحالم که این اقلیت بیشتر از آن اکثریت چنین انجمنی دارد. اینکه از آقای میرهاشمی تقدیر کردید حرکت شایسته و اثرگذاری بود چون ما عموماً برای هم نبوده‌ایم و تنها کنار هم بوده‌ایم. امروز جنگ اصلی جنگ رسانه‌ای است و حضور عکاسان و اهالی رسانه یک وظیفه برای آنهاست. امروز به جمع رسانه میلیاردها افراد اضافه شده و هر کس با دوربین خود خبرساز می‌شود. شما به عنوان یک صاحب فن باید بتوانید پیشرو باشید.

برگزیدگان این دوره از اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی به ترتیب زیر است:

بخش منتخب مردمی:

اثر سعید زارعیان با عنوان «جنگ ستارگان»

بخش محیط زیست:

مجموعه عکس سلمان سام دلیری و تک عکس ابوالفضل نساعی

بخش پرتره:

مجموعه عکس مجید عسگری‌پور و تک عکس سجاد صفوی دهکردی

بخش ورزشی:

مجموعه عکس جاوید نیک‌پور و تک عکس مهدی بلوریان

بخش مستند اجتماعی:

مجموعه عکس عبدالله حیدری و تک عکس علی نجات‌بخش‌اصفهانی

بخش عکس خبری:

مجموعه عکس خبری مرتضی جاودیان‌اصل و تک عکس محسن بخشنده رحمتی

۵۷۲۴۳

کد خبر 1274122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =