روایت جالب نویسنده پاکستانی درباره رجزخوانی‌های ترامپ علیه ایران

ایرنا نوشت: «محمد اسلم خان» نویسنده نام آشنای پاکستانی و ستون نویس ثابت روزنامه «نوای وقت» از قدیمی ترین جراید این کشور، از آرامش و اطمینان قلب مردم ایران در برابر زورگویی قدرت های جهان از جمله رجزخوانی اخیر ترامپ سخن گفت.

محمد اسلم خان که اخیراً به ایران سفر کرده بود از شهرهای مختلف از جمله تهران و مراکز علمی آن از جمله دانشگاه تهران بازدید کرد.

وی می گوید: سفر من در ایامی صورت گرفت که تنش ها میان ایران و آمریکا تشدید شد و ترامپ اوضاع را در منطقه خلیج فارس متشنج کرد. اما من زمانی که در ایران بودم متوجه آرامش حاکم بر فضای ایران و اطمینان قلب مردم این کشور شدم و متوجه شدم که چگونه رجزخوانی ترامپ و تهدیدهای پوشالی وی هیچ اهمیتی نزد ایرانیان ندارد.

محمد اسلم خان از مقاومت ملت ایران و مبارزه بی امان آنان با توطئه های خارجی می گوید. به عقیده وی قرار نیست جنگی جدید بر ایرانیان مسلط شود بلکه این جنگ با پیروزی انقلاب اسلامی و پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) بر این ملت مسلط شده که با جنگ تحمیلی رژیم صدام به اوج خود رسید اما ایرانیان دست از مقاومت برنداشته و برای تکمیل ماموریت خود یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی قدم های محکمی برداشتند.

این نویسنده پاکستانی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته سفرنامه خود را در صفحه مقالات و گزارش های اختصاصی روزنامه اردو زبان نوای وقت به چاپ رساند، گفت: من در خیابان های تهران قدم می زدم و بسیاری از ایرانی ها هم کلام شدم، حتی یک بار نیز نگرانی در چشمان آنان ندیدم زیرا برای آنان صحبت های ترامپ هیچ اهمیت ندارد.

وی افزود: پیشرفت روز افزون ایران، بالا بودن سطح سواد در جامعه، کیفیت بالای زیرساخت ها، ساختمان های بلند در پایتخت، فرودگاه های مجهزی همچون فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) همه و همه در دوران تحریم ساخته شده و نشان دهنده مقاومت پیروزمندانه ملت ایران در برابر دشورای های معیشتی است.

محمد اسلم خان گفت: برای ایرانیان اقدامات تهاجمی ترامپ هیچ اهمیتی ندارد بلکه آنان با قدرت تمام مصمم به تامین امنیت کشورشان به ویژه آب های سرزمین و بین المللی هستند. ایران هرگز بر امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس مصالحه نمی کند و آنانی که اقدام به متشنج کردن اوضاع می کنند را نیز نخواهد بخشید.
 

غرور ترامپ زیر پای ملت ایران

هیچ نشانه ای از اضطراب میان مردم در ایران برعکس سخنان جنگ طلبانه ترامپ و رویکرد تحریک آمیز آمریکا در منطقه، مشاهده نمی شود.

وی دونالد ترامپ را شخصی مغرور و جاه طلب خواند که ایرانیان غرور وی را زیر پای خود له کرده و در حقیقت شجاعت ملت ایران سد محکمی در برابر زیاده خواهی های رئیس جمهوری آمریکا است.

نویسنده پاکستانی اقدام جمهوری اسلامی ایران در برابر تجاوز آمریکا را تحسین برانگیز دانست و گفت: امروز ایرانیان به سامانه های دفاعی و ضدهوایی های بومی پاسخ متجاوزان را می دهد.

50311

کد خبر 1274218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ز.ق IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
    0 0
    درود بر رهبر وآقایمان