امام جمعه تهران: سرانگشت‌ها آماده شلیک به سمت هرگونه تعرض به ایران است

امام جمعه موقت تهران گفت: همگان مدرسه اهل بیت را با نام امام صادق می شناسند، ایشان مظهر عدالت آفاقی بودند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) گفت: همگان مدرسه اهل بیت را با نام امام صادق می شناسند، ایشان مظهر عدالت آفاقی بودند.

وی ادامه داد: در این مدرسه بیش از ۴ هزار شاگرد زانو زدند و علم آموختند. یکی از شاگردان ممتاز حضرت امام صادق(ع) می گوید در مسجد کوفه محضر ۹۰۰ استاد رسیدم که از امام  نقل حدیث و دانش و علم می‌کردند.

اهم اظهارات امام جمعه تهران را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* در مدرسه علمی امام صادق(ع) شخصیت های بسیار عالمی مانند جابر ابن حیان تربیت شدند که از او با نام پدر شیمی یاد می‌شود. ما مفتخریم که در مدرسه این شخصیت برجسته عالم یعنی امام صادق(ع) زانو زده‌ایم. رئیس مذهب مالکی از مذاهب برادران اهل سنت در خصوص امام صادق(ع) می‌گوید «مانند امام صادق(ع) را چشمی ندیده، گوشی نشنیده و بر قلب هیچ انسانی شخصیت و منزلت والای او خطور نکرده است.»

* این بزرگ عالم اسلام در خصوص یکی از اصول محوری شریعت می فرمایند «اسلام بر ۵ اصل نماز، زکات، حج، روزه و ولایت رسول الله(ص)، علی ابن ابوطالب(ع) و پیشوایان معصوم استوار است.» وقتی از ایشان سوال می شود که از این ۵ اصل کدام یک مهم تر است، ایشان می فرمایند «ولایت از همه بالاتر است زیر اگر ولایت بود آن ۴ اصل دیگر وجود خواهد داشت».

*نقشه راه دوران غیبت را امام صادق(ع) با این گفتار خود ترسیم می کنند تا به سلاطین ظلم مراجعه نکنیم و در مقابل نظام کفر و ظاغوت و استکبار مانند آمریکا ایستادگی کنیم. ایشان فرمودند مبادا به طاغوت و سلاطین ظلم مراجعه کنید چرا که مراجعه آنها تایید آنهاست باید در برابر نظام کفر بایستید و این برای همه طواغیت تاریخ بشریت یعنی آمریکا و مزدوران و ایادی آنهاست. در زمان غیبت ولایت و زعامت جامعه اسلامی در دست ولایت فقیه است. در سایه رهبری جامعه پردازی و تمدن سازی معنا پیدا می‌کند. این دستان قدرتمند برآمده از آستین امت اسلامی در غزه، فلسطین، سوریه، لبنان و سرتاسر جهان اسلام، دستاورد رهبری و زعامت فقیه عادل، صالح، مدیر، مدبر و شجاع است.

*توصیه به تقوا توصیه به شناخت صالحان و گام برداشتن در مسیر آنان است. توصیه به تقوا شناخت راه شهدای عالی‌قدر 7 تیرماه و شهید بزرگوار دکتر بهشتی و 72تن از یاران فداکار و وفادار امام بزرگوار است. توصیه به تقوا یعنی شناخت راه 150 شهید مدرسه امام صادق(ع) که روز گذشته بر بازوی مردم تهران تشییع شدند و این توصیه قبل از آنکه متوجه توده‌ها باشد متوجه مسئولان است.

*مسئولان باید در این مسیر پیشرو باشند و این مسیر عزت و اقتدار است. قوه قضائیه با شناخت این منطق، از قسط و عدالت و حقوق عامه حفاظت کنند و با برخورد قاطع با مفسد در درون نهاد قوه و در بیرون، راه را برای تداوم راه شهدا هموار می‌کند.

*{ با تاکید بر شکست سیاست‌های آمریکا و نفوذ منطقه ای جبهه مقاومت}: استراتژی دفاعی قدرتمند و بازدارنده جمهوری اسلامی ایران روشن و همراه با اقتدار است. آتش سامانه پدافند موشکی «سوم خرداد» حامل دو پیام الهام بخش بود که اولین پیام، خط ارتباطی مستحکم و پیوند دانشگاه و دانش آموختگان رشته‌های فنی مهندسی کشور با وزارت دفاع و نیروهای مسلح کشور بود. این اقتدار دستاورد پیوند نظام با دانشگاه و دانش آموختگان است که باید در همه حوزه های مدیریتی کشور تجلی پیدا کند.

*دومین پیام این اقدام شجاعانه، حکایت از این دارد که سرانگشت قدرتمند ایرانیان در انتظار هرگونه تعرضی به آسمان، زمین و دریا روی ماشه آماده شلیک است.

*{خطاب به مدیران اقتصادی کشور}: اقتصاد در سایه پیوند دانش و علم با مدیریت به اقتصاد بالنده و شکوفا تبدیل خواهد شد.

*{ با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم اصلاح ساختاری بودجه کشور و انتشار پیش نویس این اصلاحات از سوی سازمان برنامه و بودجه}: بودجه کشور آئینه چگونه اداره کردن کشور است؛ اگر می خواهیم بدانیم منابع، هزینه ها و کیفیت مدیریت کشور چگونه است باید به بودجه سالانه مراجعه کنیم لذا رهبر معظم انقلاب هم در پیام سال ۱۳۹۷ و هم در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و هم در بیانیه گام دوم انقلاب بر اهمیت اصلاح ساختاری بودجه تاکید کردند و اشاره داشتند که مهمترین عیوب، وابستگی اقتصاد به نفت، دولتی بودن اقتصاد و بودجه بندی معیوب است. اصلاحات ساختاری بودجه امروز مطالبه قطعی نظام و ملت ایران است و باید دولت، مجلس، دستگاه قضایی با اجماع قدم‌های اصولی برای یک تحول بنیادین در نظام بودجه ریزی کشور بردارند.

*اصلاح شاخص درآمدهای نفتی، شاخص سیاست های پولی و ارزی در اصلاح سیاست های مالی خلاصه می شود. در اقتصاد امروز کشور سیاست های پولی و ارزی و درآمدهای نفتی به طور جدی متاثر از بودجه ریزی است.

* بودجه کشور با درآمدهای نفتی گره خورده و این پیوند موجب شده تا سیاست های مالی،‌ سیاست های پولی کشور را تعریف کند، در این حالت هنگامی که بازار نفت پر رونقی است و منابع ارزی حاصل از فروش به کشور بر می‌گردد، دولت برای تبدیل این درآمدها به ریال، بانک مرکزی را تحت فشار قرار می دهد و در نتیجه دارایی های خارجی بانک مرکزی افزایش پیدا می‌کند که به معنای رشد نقدینگی و رشد پایه پولی است. این به معنای کاهش قدرت خرید و افزایش تورم است، البته این در حالی است که دولت به درآمدهای نفتی دسترسی دارد. آنجایی که دولت به درآمدهای نفتی دسترسی پیدا نمی‌کند، باز هم به بانک مرکزی فشار می‌آورد که نتیجه آن استقراض از بانک مرکزی می شود.

*تا زمانی که رابطه بین بودجه کشور با درآمدهای نفتی خصوصا هزینه های اداره کشور، قطع نشده است ما با مشکل تورم و چالش های اقتصادی روبرو هستیم. در این شرایط دشمن فرصتی را فراهم کرده تا درآمدهای نفتی را کنار بگذاریم، تحریم می تواند فرصتی استثنایی برای اقتصاد ایران باشد.

*دولت مردان آمریکایی بدانند که به حول قوه الهی قوای سه‌گانه در مسیر قطع وابستگی به نفت قدم هایی را بر خواهند داشت،  امیدوارم قدم‌هایی که برداشته شده به ثمر بنشیند و به یاری خداوند متعال شاهد یک تحول در نظام بودجه ریزی کشور و حرکت به سمت قله هایی از قدرت و اقتدار اقتصادی باشیم.

*{با اشاره به موفقیت های تیم ملی والیبال کشور}: هفته ها است که این جوانان عزیز برای ملت ایران شور و نشاط و امید آفریدند، توجه ویژه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از توصیه های ویژه رهبر انقلاب و از گام های موثر برای خلق قدرت در نظام اسلامی است. پیروزی های اخیر ثمره نزدیک به دو دهه مدیریت عاقلانه و با ثبات در ورزش والیبال کشور بوده است. این مدیریت با ثبات راه را برای درخشش جوانان در عرصه جهانی هموار کرد و امیدواریم در همه حوزه ها مدیریت های عاقل، متعهد را شناسایی کرده و راه را برای شکوفایی هموار کنیم.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1274506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =