روایت لاوروف از مذاکرات پوتین و ترامپ درباره ایران

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه در خصوص دیدار امروز رئیس جمهوری این کشور با همتای آمریکایی خود در اوزاکای ژاپن اعلام کرد: دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین بر پیدا کردن یک راه حل دیپلماتیک برای خروج از وضعیت بوجود آمده میان آمریکا و ایران تاکید کردند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف افزود: دو طرف به اهمیت این موضوع پی برده اند که تنش در اطراف ایران باید از طریق سیاسی و گفت وگوی دیپلماتیک حل وفصل شود.

وی گفت: سران دو کشور در خصوص طیف وسیعی از موضوعات از جمله مساله سوریه و اوکراین و برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام و آنچه برای نفتکش ها در خلیج فارس اتفاق افتاد گفت و گو کردند.

به گفته لاوروف، وضعیت بسیار جدی است اما هر دو طرف تاکید کردند که می خواهند با پیدا کردن یک راه دیپلماتیک شرایط را از این وضعیت خارج کنند.

وی افزود: "نمی دانم که چگونه این مساله ممکن است، اما طرف روسی قطعاً سعی خود را خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که همه کسانی که به نحوی می توانند این وضعیت را تحت تاثیر قرار دهند در مسیر حل دیپلماتیک وضعیت گام بردارند.

لاوروف ادامه داد: پیشنهاد روسیه همچنان روی میز است و ما خواستار ایجاد اعتماد بین کشورهای عربی منطقه خلیج فارس و ایران با حمایت اعضای دائم شورای امنیت و دیگر سازمان های بین المللی و منطقه ای هستیم.

به گفته وی، رسیدن به این هدف اهمیت فراوانی دارد و ما امیدواریم همه طرف ها به این پیشنهاد به عنوان یک فرصت برای برقراری گفت وگو و جلوگیری از افزایش تنش های بیشتر بپیوندند.

50311

کد خبر 1274602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =