۲ نفر
۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کی‌روش مربی جام ببر نیست؟

حذف کلمبیا در کوپا آمه‌ریکا درحالیکه قبل از بازی این تیم با شیلی، مدافع عنوان قهرمانی، خود کی‌روش از این گفته بود که تیمش آماده چنین تورنمنتی نیست، فضا را در اختیار منتقدانش قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارلوس کی‌روش مربی شهیر پرتغالی در فاصله کمتر از ۶ ماه در دو جام ملت‌های دو قاره مختلف که کاندیدای قهرمانی‌شان بود حذف شد و دستش از رسیدن به قهرمانی کوتاه ماند. اتفاقی که سبب شده آخرین قهرمانی اش در مقام سرمربی همان سوپرجام و جام باشگاه‌های جهانی باشد که با رئال مادرید گرفته است؛ در یکی از کابوس‌وارترین دوره‌های مربیگری‌اش! چندی قبل در دل دعواهای کارلوس - برانکو، مربی کروات پرسپولیس در مصاحبه‌ای گفت کی روش مربی جام ببری نیست. کی روش که استاد ساختارسازی است در منچستر تیمی ساخت که یک دهه در اوج بود. او در پرتغال هم توانست تیمی موفق بسازد که پایه های فوتبال کشورش را از نو بنا کند. کاری که در آمریکا و ایران هم تکرارش کرده بود. او احتمالا در این آخرین چالش بزرگ فوتبالی قبل از بازنشستگی اش در کلمبیا ، چنین تلاشی خواهد داشت که کلمبیا را باز آرایی کند.

تیم او جلوی شیلی، تیمی دست و پا بسته بود که انگار توان بردن مثل دور گروهی را نداشت و سرانجام در پنالتی ها حذف شد. آنها بر خلاف صعود مقتدرانه در مقدماتی خیلی ساده بازی حذفی را باختند. مثل باخت های کی روش با ایران برابر ژاپن و عراق و قبل تر با پرتغالش به هلند. این شکست کار او را در کشور جدید با چالش و انتقاد همراه می کند و باید دید موج انتقادها از او کی آغاز خواهد شد؟

4141

کد خبر 1274755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =