کیهان: چرا برای ساخت کلاه قرمزی ۳ میلیارد تومان پول دادید که تهیه کننده‌اش آن را صرف زندگی در هلند کند

کیهان نوشت: تهیه‌کننده برنامه «کلاه قرمزی» پس از حمله به صداوسیما، مدیران این ‌سازمان را عامل متوقف شدن ادامه این پروژه دانسته است.

اما بررسی چند نکته، درست بودن این ادعا را با تردیدهایی همراه می‌کند:

۱- مرتضی میرباقری معاون سیما در نشست خبری اسفند پارسال از مذاکره با تیم کلاه قرمزی و سفارش ساخت این مجموعه برای نوروز و حتی دیگر مناسبت‌های سال ٩٨ خبر داده بود.
این بدان معناست که تلویزیون از ساخت سری جدید استقبال کرده و پیگیری‌های لازم را داشته است پس منطقی به نظر نمی رسد با وجود صحبت این مقام عالی، تلویزیون قید برنامه پُرمخاطب را بزند.
٢- تهیه‌کننده مجموعه تلویزیون «کلاه قرمزی» در یادداشت خود به‌طور مستقیم مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل ‌سازمان صداوسیما را خطاب قرار داده‌اما اصل صحبت معینی،مدیرکل مالکیت فکری صداوسیما چه بوده است؟ وی تنها درخصوص روند پیگیری‌های حقوقی و در نهایت مصالحه برای ثبت مالکیت معنوی «کلاه قرمزی» به‌عنوان سرمایه این ‌سازمان مطالبی را مطرح کرده بود.
اینکه تهیه‌کننده برنامه «کلاه قرمزی» که در گذشته بارها موضوع مالی را شرط ادامه همکاری عنوان کرده و این بار هم حقوق مسلم صداوسیما را برنتابیده، آیا به معنی نمک خوردن و نمکدان‌شکستن نیست و زیاده خواهی از تلویزیون را در اذهان تداعی نمی کند؟
٣- شنیده شده دستمزد ساخت سری قبلی کلاه قرمزی بیش از سه میلیارد تومان بوده است؛ بودجه‌ای چشمگیر که نشان‌دهنده توجه ویژه صداوسیما برای ساخت این اثر بوده است.
در حالی که تهیه‌کننده این مجموعه دستمزد و سود خود را که از محل بودجه بیت‌المال تأمین شده صرف زندگی در خارج از کشور (هلند) نموده است، آیا رضایت تمامی عوامل کلاه قرمزی به میزان سهمشان از بودجه را هم تامین کرده است؟!


۱۷۳۰۲
 

کد خبر 1274871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • محمد ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  آره بابا میدادید به نشریه کیهان شعر چاپ کنه!!!
  • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
   7 1
   کیهان چندتیراژ در روز داره ؟که این همه هزینه میکنه وسهمیه کاغذ هم دریافت میکنه... تازه کارش هم چوب لای چرخ گزاشتنه
 • ss IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  کیهان جان بهتر بود از صدا سیمای میلی حمایت نمیکردی. نود با آن همه سابقه و طرفدار به خاطر لجاجت و رفتار بچگانه یک جوانک تازه به دوران رسیده از سیما حذف شد. به نظر نمیرسد که حق با صدا سیما باشد. روزگاری با حذف چهره های طنز یک قشر از مخاطبین آن کم شد پارسال با حذف نود و امسال هم کلاه قرمزی. همین طور پیش برود دیگر همین بیننده های خیلی کم را هم نخواهد داشت.
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  3 4
  تازه فهميده صدا و سيماي با حالي داريم يك مركز خريد و فروش شتيل است
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  21 2
  کیهان حقیر ؛ 3000 میلیارد و 10000 میلیارد اختلاس ها رو ول کرده چسبیده به 3 میلیارد !!!
 • حمید IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  21 0
  صداسیما کلا شده برنامه های تکراری و بی محتوا من فقط والیبال نگه میکنم فعلا چون برنامه جذابی نداره کلی هم بودجه میگیره چی میشه معلوم نیست
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  14 0
  پس از خواندن این مطلب کیهان به این نتیجه رسیدم که باید مجید مدرسی،آن مرد ساکن دیار کفرآمیز هلند و تهیه کننده مجموعه الحادی کلاه قرمزی، دستگیر شود و در اقدامی کیهانی به سزای اعمال ننگین اش برسد ...
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  2 11
  تهیه کننده و... کلاه قرمزی چگونه است که با درآمد این برنامه، می‌توانند هر سال چند ماه را در کانادا بگذرانند؟
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  1 10
  علیرغم مخالفت با کیهان اما بعضی اوقات حرفهای حسابی و مرد م پسند میزند . - سر کار گذاشتن مردم با ساختن سریالهای ابکی و دور ریختن پول بیت المال. - برنامه اینستکس اروپا ها همان برنامه نفت در برابر غذا برای صدام حسین است .
 • GB ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  15 0
  اون 3 میلیارد تومن بابت بابت ساخت سری قبل بود که پرداخت شده .و اون برنامه پخش شده چرا در مورد فیلم هایی که سلحشور برای سازمان میساخت چیزی نمیگید که 7 تا 8 برابر قیمت تمام شده پول میگرفت
 • محمد IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  29 1
  ... مگر وقتی میلیاردها تومان پول به آقای خاوری دادید تا در کانادا خرج کنند کسی حرفی زد مگر وقتی میلیاردها تومان پول به بابک زنجانی دادید تا در کشورهای شرقی و غربی خرج کنند کسی حرفی زد و صدها میلیارد تومان پولی که اطرافیان شما برداشتند تا خرج خود در کشورهای دیگر کنند مگر کسی حرفی زد گاهی بستن دهان از سالها عبادت ثوابش بیشتر است.
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  12 1
  وقتی شما حق و حقوق کسی رو ، اصلا کارمندتو میدی به شما ارتباطی داره بره نذر امامزاده کنه یا بره جزایر قناری؟
 • کامبیز IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  1 12
  با این نگاه تنگ نظرانه می خواهیم با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم؟ واقعیت این است که جریانی که بیشترین شعار را در مقابله با تهاجم فرهنگی سر می دهد از حداقل تدبیر برای مقابله با تهاجم سیل آسای فرهنگی که از در و دیوار دارد بر روی ملت و جوانان و نوجوانان و یحتمل کودکان( برنامه کودک قریب الوقوع بی بی سی) ندارد! رهبری 30 سال پیش نسبت به تهاجم فرهنگی هشدار دادند. صدا وسیما بعنوان پرمخاطب ترین نهاد فرهنگی کشور کدام اقدام ایجابی ( و نه شعاری) را در طی این سالها ارایه داده است؟ روز نامه جوان اما یک روز از حذف انقلابی فردوسی پور ابراز رضایت می کند! و امروز هم یحتمل از حذف انقلابی کلاه قرمزی...
 • کوروش IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  22 1
  "تهیه‌کننده این مجموعه دستمزد و سود خود را که از محل بودجه بیت‌المال تأمین شده صرف زندگی در خارج از کشور (هلند) نموده است" کیهان به تو چه ربطی داره که طرف دستمزدشو کجا خرج میکنه؟ مگه این همه کارمند تو کشور حقوق میگیرن از بیت المال نیست؟ به تو ربطی داره کجا و چقدر خرج میکنن؟ خودت با این تیترت کاغذ و جوهر بیت المال رو ضایع کردی!! درضمن وقت ملت رو هم گرفتی! استغفار کن!!
 • ساده IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  10 1
  ایراد بنی اسرائیلی
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  15 1
  مملکت ما قانون نداره، روزنامه نگار حق مسلم خود می داند، فردا فلان کس، کاش یه ذره قانون بود و هر بی خردی تو هر زمینه دخالت نمی کرد خود قانون با قانون گریز برخورد می کرد نه کیهان و امثال این ها
 • حسین IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  1 14
  مشکل این نیست که تهیه کننده چقدر پول میگیره مشکل اینه که در انحصار موجود فقط افراد خاص میتونن چنین برنامه و درامدی داشته باشند انهم از جیب بیت المال البته اگه بیت المال دیگه معنی داشته باشه
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  16 1
  صدا و سیمای میلی از محل پخش برنامه کلاه قرمزی آگهی های قبل و بعد آن حداقل 100 میلیارد تومن درآمد داشته معامله سه میلیارد به صد میلیارد معامله خوبی است در ضمن جناب کیهان شما صورت سود و زیان و حسابهای مالی و کاغذهای سوبسید دارت رو منتشر کن تا ببینیم چه سودی داشتی در ضمن عوامل کلاه قرمزی هرچی گرفتن نوش جونشون
 • ایمان IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  10 1
  آره بهتره این بودجه های کلان رو بدیم استاد محمد رضا ورزی تا برامون دوباره یک سریال فاخر دیگه در باب مسائل تاریخ گذشته بسازه اون هم با مقدا قابل توجه ای پند و اندرز و البته
 • امیر IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 3
  خبرآنلاین!برجام چی شد!؟چرا سرمردم والکی گرم میکنی!!؟؟
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  مگه روزنامه کیهان دولتی نیست ، میشه بفرمایید حقوق ماهانه شما (جناب آقای شریعتمداری) چقدر هست؟؟هرچند بیشتر مردم از مبلغ آن اطلاع دارند، رطب خورده کی کند منع رطب!!!