بازی با کاشی‌های ۴۰۰ ساله مسجد تاریخی امام در اصفهان + فیلم

مهر نوشت: این روزها بازی با کاشیهای ۴۰۰ ساله مسجد امام، والیبال با دیواره مسجد شیخ لطف الله و دیگر عمارات تاریخی اصفهان به دور ازچشم یگان حفاظت میراث فرهنگی گویی به یک امر عادی تبدیل شده است.

 مردم و گردشگران در هوای گرم و تفتیده این روزهای اصفهان بیشتر ترجیح می‌دهند شب‌ها از منزل بیرون بیایند و با توجه به بسته شدن زاینده رود بیشتر مردم حضور در میدان تاریخی نقش جهان را به دیگر نقاط اصفهان ترجیح می‌دهند.

اما این شب‌ها شاهد بازی گروه‌های چندنفره مردم درست در محوطه ورودی مسجد امام خمینی (ره) هستیم، جایی که هر چند بار یک بار توپ به کاشی‌های ۴۰۰ ساله مدخل ورودی مسجد امام برخورد می‌کند اما این گردشگران والیبال دوست! باکی از این موضوع ندارند و بار دیگر بازی از سر می‌گیرند.

کمی آن طرف تر در ضلع شرقی میدان نقش جهان، چندین نوجوان با کاشی‌های دیواره مسجد شیخ لطف الله والیبال تک نفره بازی می‌کنند و یک خیابان دورتر اوضاع در کنار عمارت تاریخی هشت بهشت نیز بهتر از میدان نقش جهان نیست؛ گویی همه اینها از چشم یگان حفاظت میراث فرهنگی پنهان مانده است چراکه این بازی هر شب ادامه دارد اما این لیگ گویی تمامی ندارد.

 فیلمی از بازی سه گروه والیبال، درست در ورودی مسجد امام خمینی را دور از چشم میراث فرهنگی و حتی دوست داران میراث فرهنگی مشاهده می‌کنید:

46

کد خبر 1274890

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =