کیهان باز هم عصبانی شد، این بار از دست ظریف

کیهان در یادداشتی به قلم حسین شریعتمداری نوشت:شاید آقای ظریف با خواندن این وجیزه ابرو به گلایه درهم بکشد ولی آنچه جناب ایشان در مصاحبه اخیر با CNN گفته است بی‌آنکه بخواهند نه فقط در تراز وزیر خارجه کشورمان نبوده است بلکه وهن نظام اسلامی و مردم پاکباخته و شهید داده این مرز و بوم نیز هست.

 آقای ظریف در مصاحبه با CNN گفته است «آمریکا توانایی نابود کردن ایران را ندارد، مگر اینکه از سلاح‌های ممنوعه استفاده کند»! مفهوم بی‌کم و کاست و خالی از ابهام سخن وزیر محترم امور خارجه کشورمان این است که اولاً؛ برخلاف آنچه حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب می‌گویند و مردم ایران طی چهل سال گذشته با حضور حماسی و مثال‌زدنی خود در روزهای حادثه به اثبات رسانده‌اند، ایران اسلامی نابود شدنی است! و ثانیاً؛ این آمریکاست که توان نابود کردن ایران را دارد! ولی به قول ایشان شرط نابودی ایران اسلامی آن است که آمریکا برای مقابله با ایران از سلاح‌های ممنوعه استفاده کند! و ثالثاً؛ بر پایبندی آمریکا به مبانی اخلاقی و اصول انسانی اصرار می‌ورزد! و این گزاره را تبلیغ می‌کند که اگر آمریکا به اصول اخلاقی و مبانی انسانی پایبند نبود تاکنون با استفاده از سلاح هسته‌ای ایران را نابود کرده بود!
 آیا اظهارنظر آقای ظریف، غیر از دعوت علنی از آمریکا برای نابود کردن ایران، می‌تواند معنا و مفهوم دیگری داشته باشد؟! آمریکا بارها اعلام کرده است که براندازی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک هدف استراتژیک در دستور کار خود دارد و تاکید می‌کند که این خط استراتژیک با تغییر دولت‌ها در آمریکا تغییر نمی‌کند و تاکنون برای رسیدن به این هدف استراتژیک خود هیچ فرصتی را از دست نداده و از ارتکاب هیچ جنایتی رویگردان نبوده است.
 اکنون باید از آقای ظریف پرسید که آیا جنابعالی از این هویت وحشیانه آمریکا بی‌خبرید؟ اگر پاسخ مثبت است چرا تصور می‌کنید آمریکا برای دسترسی به مقصود خود که براندازی و نابودی ایران اسلامی است از به کارگیری سلاح‌های ممنوعه خودداری می‌کند؟! آقای ظریف درباره بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی چه نظری دارند؟ وزیر جنگ وقت آمریکا (ژنرال استیسون) و رئیس‌ وقت ستاد ارتش آمریکا (ژنرال لی هی) و مشاور وقت وزیر جنگ آمریکا (جک مدیگان) در کتاب‌های خاطرات خود، تصریح می‌کنند که بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی بعد از پایان جنگ جهانی دوم (خودکشی هیتلر، اعدام موسولینی و آمادگی اعلام شده ژاپن برای تسلیم) و تنها برای آزمایش ضریب تلفات انسانی بمب‌های اتمی صورت گرفته بود؟! مگر آمریکا در جنگ افغانستان و در غارهای تارا بورا از بمب اتمی با اورانیوم ضعیف شده استفاده نکرد؟ و مگر همان بمب‌های اتمی را در عراق به کار نگرفت؟! مگر آمریکا در عراق، فلسطین، یمن، سوریه و... از هیچ جنایتی رویگردان است؟! اگر جناب ظریف از این واقعیت‌ها باخبر است که باید گفت اظهارات ایشان غیر از دعوت از آمریکا برای حمله نظامی به ایران- بخوانید خودکشی آمریکا و متحدانش- مفهوم دیگری ندارد! و چنانچه از هویت وحشی آمریکا بی‌خبر است که با عرض پوزش، این ‌اندازه از بی‌خبری بایسته وزیر امور خارجه ایران نیست!
اظهارات آقای ظریف مخصوصا در شرایط کنونی که غرب آسیا به ویترین شکست‌های پی‌درپی آمریکا و متحدانش تبدیل شده و مقامات و صاحب‌نظران آمریکایی بی‌وقفه و با صراحت به ناتوانی آمریکا در مقابله با ایران اسلامی اعتراف می‌کنند و به ویژه بعد از ضرب شست مقتدرانه ایران در انهدام پیشرفته‌ترین پهپاد جاسوسی آمریکا و... تعجب‌آور و صد البته تاسف‌بارتر نیز هست.
تردیدی نیست که جناب ظریف از مفهوم و معنای واقعی اظهارات خود بی‌خبر بوده و این سخنان نسنجیده را به خطا بر زبان آورده‌اند و از این روی، انتظار آن است که بی‌درنگ برای اصلاح آن دست به کار شوند.
1717
کد خبر 1274902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • AE ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  تردیدی نیست که کیهان نشینان - این اسوه های شرافت- می دانند مهماتی که با اورانیوم ضعیف شده تولید می شوند بمب اتمی نیستند و صرفا بخاطر چگالی بالای اورانیوم جهت نفوذ در موانع سخت بکار می روند و کاملا مهمات متعارف محسوب می شوند. ولی خوب مصلحت در نفهمیدن است و گمراه کردن مخاطب.
 • ناشناس IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  عصبانیت اگر با نیت خیر و اصلاح باشه همیشه دنیا کار خوبیه و این همون چیزیه که مردم ایران از کیهان می خوان یعنی خیرخواهی عمومی بدون حب و بغض الکی.
 • خواننده IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  این ظریف رو آمریکا تحرین کرده که دنیا دیگه صداش رو نشنود ولی تو هنوز نفهمیدی چرا جناب مدیر مسئول کیهان
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  کیهان چرا تو زمین دشمن بازی می کنی آخه مگه منافع ملی رو درک نمی کنی که به خودی میزنی!!!!
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  جناب آقای حسین شریعتمداری، بشدت توهم زدی، بجای لفازی و پر کردن روزنامه چاره ای بحال همین مردم سختی کشیده کن تا بخاطر لقمه ای نان عزتشان پایمال امسال مثل شما نشه.
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  کیهان در پیله ایده آلیسم خودشه و ظریف در پیله رئالیسم خودش لذا همدیگر را درک ممز کنند اون سرمست پیروزی های خیالی این سرگرم شکست های خیالی
 • تقی IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  مملکت در حال نابودی هست احتیاج به کشور های بیگانه ودخالت نظامی آنها نیست !!!!!!!
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  در شرایط کنونی که غرب آسیا به ویترین شکست‌های پی‌درپی آمریکا!!!!!! آخه این تحلیل از کجا میاری یا واقعا از قصد برعکس مینویسی؟
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  موضع کیهان دقیق و علمی است . اقای ظریف کسی است که تا حالا تکلیف خودش را مشخص نکرده .
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  منظور آقای ظریف اینه که ما متکی به مردم هستیم و باید اکثریت این مردم را بکشی تا نظام ما را نابود کنی. بعد هم خدا وامدار ما نیست که چون اسم اسلام را دنبال نظام سیاسی چسبانده ایم اجازه نابودی آن را ندهد. اسممان نباید اسلامی باشد بلکه رسمما باید اسلامی باشد که خیلی با اسلام فاصله داریم.......
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  آقای ظریف اشتباه کردند؛ اصلا بحث بمت اتمی نیست. همان ایران خودرو و سایپا برای نابود کردن ما کافی هستند
 • علی اصغر قاسم پور IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  البته معلوم نیست آقای ظریف در مقابل چه سؤال و چه شرایطی و منظورشان چه بوده است که این حرف را گفته اند، چون ایشان یک دیپلمات زیرک و کاربلد و باتجربه اند، هر چند این گفته هیچ بار انحرافی با خودش ندارد و یک مطلب معمولی است، اما اصولا بدون اقتضا، بعضی حرفها را نگوییم بهتر است.
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  بزرگترین شکست قرن معاهده برجام بوده برای کشور ایران همه چیز فدای هیچ
 • GB ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  افکار امثال شریعتمداری داعش را درست کرد
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  یه سوالی داشتم، حقوق آقای شریعتمداری دقیقا الان ماهی چقدره؟
 • US ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  حاج حسین چرا همیشه نقش ناخوش ها را داری کمی تغییر جایگاه و درک مشکلات مردم بیچاره کوچه و خیابان عین ثوابه فقط باور کن!
 • محسن IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  میگم چند تا علامت سوال و تعجب دیگر هم اضافه می کردی...
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  من با کیهان کاری ندارم، اما دکتر ظریف اصلا حرف خوبی نزده است. این حرفها بچگانه هست. نباید هر حرفی را گفت.
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  افرین به نگاه منتقدانه کیهان که تلاش میکنه تا با خرده گیری به مسئولان همیشه تذکر و هشدار بدهد
 • علی IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  آقای شریعتمداری که همیشه در حال انتقاد از مسِولین هستند چرا خودشان را برای ریاست جمهوری کاندید نمی کنند .؟؟؟؟ !!!!!!!
 • محمد IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  خدا به داد مردم برسه
 • علی KR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  این کیهان منبع بغض و کینه است هرچه بگویی بدش میاید خوب یا بد
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 0
  گر امریکا یک جان بولتون دارد ما ده ها داریم. چرا فکر می کنی هر آن کس که بر خلاف نظر شما حرف زد مخالف و یا دشمن است مستحق ناسزا، اهانت و بدگویی است؟ مگر غیر از این است که خداوند حتی بدگویی و اهانت به بت ها را منع می کند؟ شما که خود را مالک کشور می دانید امروزه دچار شلختگی زبانی و بی توجهی به معیارهای اخلاق در زبان هستید. چرافکر می کنیم چون برخلاف شما خرف زد است پس مجاز به هر گونه بدگویی و بی حرمتی به او هستید؟ از تمسخر این و آن و پایمال کردن دیگران در دفاع از حقوق شان خسته شده ایم. ادبیات لمپنی در سیاست غوغا می کند تفاوتی هم ندارد هنرمند سیاسی همه را از دم نازاء می گذارنید