۰ نفر
۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
آلودگی هوا تهران را تعطیل می‌کند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران درباره احتمال تعطیلی ادارات پایتخت همزمان با افزایش آلاینده گاز ازن توضیحاتی داد.

محمد رستگاری معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در رابطه با افزایش آلودگی هوا در شهر تهران و احتمال تعطیلی ادارات بر اثر افزایش آلاینده‌ها اظهار کرد: هم اکنون شاخص کیفی هوای تهران با عدد ۱۵۸ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌هاست.

وی افزود: آلودگی هوای تهران مربوط به آلاینده ازن است و این آلاینده نیز تا ساعت ۷ بعدازظهر در شهر تهران پایدار خواهد ماند، اما بعد از این ساعت شرایط به وضعیت سالم خواهد رسید.

رستگاری گفت: با توجه به اینکه کیفیت هوای تهران پایین تر از عدد ۲۰۰ است، احتمال تعطیلی ادارات وجود ندارد، چراکه ساعات کاری ادارات پایتخت معمولا از صبح آغاز می‌شود و آلاینده‌ گاز ازن از ظهر به بعد افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: امروز نیز به دلیل وجود پدیده گرد و غبار آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون افزایش پیدا کرده بود.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: آلاینده ازن تحت تاثیر عوامل اقلیمی و شرایط جوی افرایش پیدا می‌کند، به همین دلیل نمی‌توان آن را مدیریت کرد، اما می‌توانیم مواد اولیه تولید ازن (دی اکسید نیتروژن وگازهای فرار) را کم و برای آن برنامه‌ای در نظر گرفت.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1275112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =