جشنواره میرزا آقا تبریزی؛ ابزاری موثر برای  احیای تئاتر بومی در آذربایجان شرقی

پژوهشگر، مدرس دانشگاه و هنرمند بنام عرصه هنرهای نمایشی عنوان کرد: جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی می تواند ابزار موثری برای احیای تئاتر بومی در آذربایجان شرقی باشد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، امیر عطا جولایی برگزاری نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی در تبریز را اتفاقی مبارک دانست و افزود: این رویداد برای حوزه هنرهای نمایشی تبریز به ویژه تئاتر یک نیاز ضروری بود که به همت انجمن دانش آموختگان تئاتر تبریز به مرحله اجرا رسید.
وی در خصوص اهمیت برگزاری این رویداد توضیح داد: برگزاری جشنواره میرزا آقا تبریزی در ارجاع به تاریخ درام ایرانی است به طور عام و آغاز درام در عصر مشروطه در تبریز به طور خاص، همچنین دانشجویان تئاتر این شهر به این واسطه تلاش می کنند با زمانه خود و فضای عمومی تئاتر ایران ارتباط برقرار کنند.
او افزود:بار آموزشی در کنار هیجان طبیعی برگزاری یک مسابقه و داوری شدن می تواند خروجی چند منظوره‌ای داشته باشد.
جولایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی می تواند ابزار موثری برای احیای تئاتر بومی در آذربایجان شرقی باشد و شاید هم بالعکس، در هر صورت برگزاری این رویداد بسیار مفید است و ضرری به تئاتر تبریز نمی رساند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در ضمن ریشه های نمایشی متنوعی در فرهنگ عامه اذربایجان وجود دارد که می توان آنها را یافت و با پرداخت به هر کدام شان و به موازات برگزاری چنین رویدادهایی، بر کمیت تئاترهای بومی هم افزود.

46

کد خبر 1275118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =