لاوروف وعده داد که حمله اسرائیل به دمشق را بررسی می‌کند

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی گفت که کشورش حملات هوایی صبح امروز (دوشنبه) رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه را بررسی خواهد کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به دنبال حملات هوایی صبح امروز (دوشنبه) رژیم صهیونیستی به مواضعی در حومه دمشق و شهرک‌های الکسوه، صحنایا و الزبدانی در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم اظهار کرد که مسکو این حملات را بررسی خواهد کرد.

وی همچنین خواستار احترام به قوانین بین‌المللی شد.

سامانه‌های پدافند هوایی سوریه در ساعات اولیه صبح امروز به مقابله با موشک‌ پراکنی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق و مرکز این کشور پرداختند در حالی که خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، شش غیرنظامی سوری در اثر این حملات کشته شدند.

تلویزیون سوریه از شنیده شدن صدای چند انفجار در آسمان حومه دمشق خبر داد. سامانه‌های پدافند هوایی سوریه در ساعات اولیه صبح امروز (دوشنبه) به مقابله با موشک‌ پراکنی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق و مرکز این کشور پرداختند در حالی که دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، ۱۵ در اثر این حملات کشته شدند.

 به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه منجر به کشته شدن ۱۵ تن شد که شش تن آنها غیرنظامی هستند و مشخص نیست این افراد در اثر حملات هوایی کشته شده‌اند یا بر اثر انفجار بقایای موشک‌ها یا به دلیل شدت انفجارها. 

به گفته این دیده‌بانی، در این حملات ۹ تن از نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در اطراف دمشق و حومه حمص و شش غیرنظامی از جمله سه کودک در منطقه صحنایا در حومه دمشق جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که پیشتر رسانه‌های سوری از کشته شدن چهار غیرنظامی در اثر این حملات هوایی خبر داده بودند که یکی از کشته‌ها در منطقه «صحنایا» در حومه دمشق، یک کودک شیرخوار بوده است. در عین حال گزارش شد، این حملات ۲۱ زخمی دربرداشت.

شبکه خبری العالم گزارش داد، صدای انفجارها در شمال غربی دمشق به گوش رسیده و ناشی از واکنش پدافند هوایی سوریه در برابر تجاوز موشکی دشمن صهیونیست بوده است.

خبرنگار الجزیره در بیروت نیز گزارش داد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ساعات اولیه صبح امروز در ارتفاع پایین در حریم هوایی لبنان و مشخصا بر فراز شهر صیدا در جنوب این کشور به پرواز درآمدند و این بعد از شنیده شدن صدای انفجارهایی در اطراف دمشق بود.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی ارتش سوریه به حمله موشکی در آسمان دمشق واکنش نشان داده و چندین موشک را سرنگون کرد.

حملات هوایی شامل حومه دمشق و مواضعی در شهرک‌های الکسوه، صحنایا و الزبدانی بود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در خبری فوری آورد، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه به رهگیری این موشک‌ها در حومه دمشق و حمص پرداخته و تعدادی را ساقط کرده است. 

براساس گزارش الجزیره، سه مقر نظامی در حومه حمص هدف گرفته شد که منجر به آتش‌سوزی در آنها گردید، از بین این اهداف مرکز نظامی تحقیقات و فرودگاه نظامی است. 

این حمله چند روز بعد از نشست سه جانبه اسرائیل، روسیه و آمریکا در قدس صورت می‌گیرد.

310 310

کد خبر 1275387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =