حضور فعال بخش خصوصی محرک توسعه و عمران شهرهاست

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هر استانی مزیت هایی دارد که می تواند با پرداختن به آنها بستر مانایی جمعیت را فراهم کند و کوتاهی در این راستا موجب افزایش مهاجرت به استان هایی پویا و مولد همچون البرز را فراهم کند که اکنون زیرساخت های این استان از رشد جمعیت باز مانده است.

به گزارش خبرآنلاین ، شهبازی در همایش یک روزه معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور که میزبانی البرز و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، افزود: این نشست بمنظور افزایش همفکری و هم افزایی معاونین عمرانی استانداری های سراسر  کشور در جهت ایجاد بسترهای عمران و آبادانی شهرها و روستاهای کشور تشکیل شد.

وی با تشریح شرایط استان ادامه داد: رنگین کمانی از اقوام مختلف کشور در البرز با همدلی و در نهایت صلح و دوستی در آبادانی استان سهیم هستند.

شهبازی گفت: بیش از ۷۰ مسئول ملی را در مدت حضورم بعنوان استاندار البرز در این استان میزبانی کرده ایم که منشا خیر و اثرات مثبت در مسیر توسعه استان بوده اند.

وی افزود: تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه های مهم و استراتژیک البرز طی سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور یکی از دستاوردهای جلب توجهات ملی به البرز بوده است.

استاندار البرز اضافه کرد: معاونین عمرانی استانداری ها وظیفه سنگین نظارت بر پروژه ها و طرح های عمرانی را دارند که در البرز این امر به جد در جریان است. 

وی گفت: عمران و آبادانی استان نباید منوط به توزیع اعتبارات در شورای برنامه ریزی و توسعه شود بلکه شهرداری ها و معاونت عمران موظف به ایجاد بسترهای مشارکت بخش خصوصی در این راستا هستند.

شهبازی افزود: برای توسعه گردشگری البرز آماده امضای تفاهم نامه همکاری و هم افزایی با سایر استان ها هستیم.

وی عنوان کرد: شهرداری ها باید به سمت درآمدزایی حرکت کنند چراکه نمی توان توسعه و عمران شهرها را با درآمد های محدود ارزش افزوده دنبال کرد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: در موضوع طرح بازآفرینی شهری دولت تدبیر و امید به جد ورود کرده ولی استان ها کمتر از این امکان بهره برداری کرده اند.

وی گفت: عدم توجه به بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده آسیب زا خواهد بود.

شهبازی افزود: هر استانی مزیت هایی دارد که می تواند با پرداختن به آنها بستر مانایی جمعیت را فراهم کند و کوتاهی در این راستا موجب افزایش مهاجرت به استان هایی پویا و مولد همچون البرز را فراهم کند که اکنون زیرساخت های این استان از رشد جمعیت باز مانده است.

استاندار البرز ادامه داد: در بارندگی های فروردین امسال البرز نیز مانند سایر استان ها در معرض خطر سیل بود ولی با مدیریت شرایط از وقوع خسارات جانی و مالی جلوگیری شد.

وی گفت: در کرج نیز بواسطه وجود رودخانه فصلی دلمبر در صورتی که تدابیر لازم به موقع اتخاذ نمی شد، حادثه شیراز تکرار می شد.

46

کد خبر 1275459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =