جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان فراخوان داد

بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برای برگزاری در پاییز ۹۷ فراخوان داد. این جشنواره در هشت بخش تخصصی تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برای برگزاری در پاییز ۹۷ فراخوان خود را برای هشت بخش تخصصی تئاتر کودک، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، تئاتر دانش آموزی و کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی منتشر کرد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران این جشنواره را با شعار کودک و حقوق اجتماعی برگزار می‌کند. شعار جشنواره امسال با هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین انتخاب شده است.

مریم کاظمی دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در مقدمه این فراخوان نوشته است:

«جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بیست و پنج ساله شد. به پایان یک ربع قرن عمر جشنواره نزدیک شده ایم و برای برگزاری بهتر و باشکوه ­تر این جشن بزرگ، آرزو و امیدواری زیادی داریم. امیدواریم که امکانات موجود این دوره به این رویداد هنری شیرینی و حلاوت بخشد.

بیش از هرچیز می‌خواهم انگیزه‌هایتان را از آغاز ورود به دنیای نمایش برای کودکان و نوجوانان به یاد بیاورید. این شما بوده‌اید که جشنواره را خلق کرده و برای پربارشدن سال به سال آن دقت و تلاش داشته و کیفیت کارهای هنری شما زینت‌بخش جشنواره بوده است. جشنواره کودک و نوجوان مدیون حضور شما بوده و حیات این رویداد هنری متاثر از اندیشه و کار عاشقانه شما دوستداران کودکی بوده است. از این منظر شما مستقل هستید نه وابسته به جشنواره.

می‌خواهم از شما هنرمندان فعال تئاتر کودک و نوجوان دعوت کنم بیایید وابستگی‌هایی که در طول بیست و چهار دوره گذشته به خودمان تحمیل کرده ایم، آرام آرام کنار بگذاریم تا بتوانیم چگونگی وجود این جشنواره را از نگاهی گسترده‌تر ببینیم. این ما خانواده تئاتر کودک و نوجوان هستیم که به این جشنواره هویت می‌بخشیم. بیایید این هویت را بازیابی کنیم و از نو شروع کنیم. فرزندان ایران زمین به هنر شما چشم دارند و ما برای شادی و امید بچه‌ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

ربع قرن جشن و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مبارک باد.»

در این فراخوان شرح کامل شرایط حضور آثار هنرمندان در هشت بخش تئاتر کودک، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر دانش آموزی و کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی به طور مجزا تشریح شده است و تاکید شده کیفیت هنری آثار متقاضی و مضامینی، چون اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت‌های دین مبین اسلام، مهرودوستی، فرهنگ اصیل اسلامی_ ایرانی، نشاط و امید، توجه به محیط زندگی و مضامین آموزشی و تربیتی کودک و نوجوان ملاک و اولویت‌های انتخاب و پذیرش آثار خواهد بود.

مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه، مهلت ارسال آثارمتقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی مرحله نخست تا تاریخ ۱۰ شهریور ماه و مهلت ارسال لوح فشرده نمایش‌های متقاضی بخش­های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ پنجم مهر ماه اعلام شده است.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1275764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =