۰ نفر
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
صنعت کفش چقدر وابسته به خارج است؟

باشگاه خبرنگاران به نقل از مقیمی نوشت: با تامین خوراک شرکت‌های داخلی، ۷۵ درصد مواد اولیه تولید صنایع پلی اورتال ها به ویژه صنعت کفش از داخل کشور تامین خواهد شد.

 فرشاد مقیمی معاون امور صنایع با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع از داخل کشور و کاهش وابستگی به خارج اظهار کرد: انجام ماموریت های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و براساس گزارش های واصله و بررسی های انجام شده، نشست مشترکی با محوریت افزایش ظرفیت تولید و تامین بازار داخلی MDI بر گزار شد.

مقیمی افزود: در این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون تامین محصولات تولیدی شرکت ها و به منظور جلوگیری از رقابت منفی در فضای قیمتی MDIکه تاثیر زیادی بر پلی اورتال ها به ویژه صنعت کفش دارد، مقرر شد برای تولید حداکثری، تامین از منابع داخلی صورت گیرد.

مقیمی با اشاره به تاثیر افزایش تولید این شرکت بزرگ در روند صعودی صادرات صنایع پایین دستی و کاهش ۷۵درصدی وابستگی کشور به واردات MDI بیان کرد: افزایش تولید MDI در مرحله اول بیش از ۱۰۰میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت ودر زنجیره های بعدی تولید نیز منجربه توسعه صادرات محصولات با ارزش افزوده بیشتر خواهد شد.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد: عرضه مناسب این محصول در بورس در کاهش هزینه تولید صنعت کفش نیزموثر بوده و منجربه توسعه صادرات این صنعت خواهد شد.

وی تاکید کرد: افزایش عرضه در بورس علاوه بر تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی در کاهش قیمت MDI موثر خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این اقدام را به منظور تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز پلی اورتال ها و صنعت کفش برشمرد و اظهار کرد: با تولید این محصول در داخل کشور شاهد ایجاد رونق در صنایع مهم و مزیت داری همچون صنعت کفش باشیم.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1275812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =