نظر دستیار ظریف درباره نتایج مذاکراتش در دمشق/ صدها قرارداد و تفاهم‌نامه امضا کرده ایم

افکار نیوز نوشت: دستیار ارشد وزیر امور خارجه، مذاکراتش در دمشق را بسیار سازنده توصیف کرد.

علی اصغر حاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور سیاسی که به سوریه سفر کرده است بعد از دیدار با فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه در جمع خبرنگاران گفت که مذاکرات امروزش در دمشق بسیار سازنده بوده است.وی گفت که در این دیدار مذاکراتی مفصل درباره ضرورت توسعه روابط دوجانبه بین تهران و دمشق در زمینه‌های مختلف انجام شد.

معاون ظریف گفت که در جریان سفر به دمشق درباره تحولات مثبت و سازنده در سطوح سیاسی و میدانی در سوریه با مقامات سوری بحث و تبادل نظر کرده است و دو طرف بر ضرورت تقویت روابط استراتژیک و منحصر به فرد بین دو کشور تاکید کرده‌اند.

فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار گفت که روابط بین سوریه و ایران استراتژیک است و اوضاع بحرانی منطقه نیازمند ادامه همکاری‌ها و هماهنگی‌های دوجانبه است.

معاون وزیر خارجه سوریه درباره تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: سوریه در همه جا از طریق مبارزه با مزدوران رژیم صهیونیستی با این رژیم مبارزه می کند و هدف تجاوز اسرائیل حمایت از این مزدوران است به ویژه اینکه این تجاوز بعد از پیروزی های ارتش عربی سوریه و همپیمانانش صورت گرفته است.

المقداد با اشاره به آمادگی دائمی سوریه برای واکنش به هرگونه تهدیدی بر ضرورت آرامش و جلوگیری از تنش آفرینی در منطقه تاکید کرد و گفت که دنیا، شورای امنیت و سازمان ملل باید خطرات این تحولات را درک کنند.وی اظهار داشت: عملیات مبارزه با تروریسم در ادلب بر اساس برنامه دقیق از پیش تدوین شده ادامه می یابد و آزادسازی ادلب عاملی اساسی در برقراری امنیت به این منطقه خواهد بود.

معاون وزیر خارجه سوریه درباره همکاری های دوجانبه ایران و سوریه در زمینه مقابله با آثار تحریم ها بر دو کشور گفت: صدها قرارداد و تفاهمنامه اقتصادی و سیاسی با ایران امضا کرده ایم و امروز ساز و کارهای اجرای این قراردادها و تقویت همکاری ها در سایه تحریم‌های شدیدی که دو کشور با آن مواجه هستند را بررسی کردیم.

المقداد تاکید کرد که تحریم ها علیه ایران و سوریه غیرانسانی بوده و جنایت جنگی به شمار می رود.

2323

کد خبر 1275908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =