دادستان مرد خیاط را به این ۹ دلیل به  قتل همسرش متهم کرد

روزنامه جوان نوشت:ساعت ۱۳:۴۰‌روز جمعه ۳۰‌آذرسال قبل بود که مأموران کلانتری ۱۶۰‌خزانه از کشف جسد زن جوانی در خیابان دستواره نزدیکی ورودی شهرک مسکونی حوالی بزرگراه آزادگان با خبر و راهی محل شدند.

 مأموران در محل حادثه داخل جوی آب با گونی بزرگی روبه‌رو شدند که آثار خون روی آن حکایت از جنایت مرگباری داشت. مردی که موضوع را به مأموران خبر داده بود، گفت: همراه دوستم از خانه‌مان که در این شهرک است بیرون آمدیم تا به محل کار برویم که گونی بزرگی داخل جوی آب توجه‌مان را به خودش جلب کرد. کنجکاو شدیم و به گونی نزدیک شدیم که به نظر می‌رسید جسدی داخل آن قرار دارد. وقتی متوجه لکه‌های خون روی گونی شدیم بلافاصله با اداره پلیس تماس گرفتیم.

پس از این مأموران گونی را از داخل جوی آب بیرون کشیدند و در آن را باز کردند که با جسد زن جوانی که دست و پایش با پارچه بسته شده و داخل پتویی هم پیچانده شده بود، روبه‌رو شدند. بررسی‌ها نشان داد زن جوان در مکان دیگری با ضربات جسم سختی به سرش به قتل رسیده است. همچنین در بررسی‌های بعدی جسد، مأموران با آثار زخم‌هایی روی بدن مقتول روبه‌رو شدند که نشان می‌داد وی ابتدا با چاقو زخمی شده و بعد با اصابت جسم سخت به سرش به قتل رسیده است.

در حالی که پزشکی قانونی در نخستین معاینات اعلام کرد حدود ۲۴ تا ۳۶‌ساعت از مرگ زن جوان گذشته است، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان قتل آغاز کردند.

مأموران خیلی زود هویت مقتول را به نام مهرنوش شناسایی کردند و فهمیدند که مقتول همراه شوهر خیاطش در همان شهرک زندگی می‌کرده است. پس از این مأموران از مرد خیاط درباره قتل همسرش تحقیق کردند.

شوهر مقتول در تحقیقات گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم. من در طبقه بالا خانه‌ام خیاطی دارم و همسرم خانه داری می‌کرد. ما یک فرزند داریم که دانشجو است و با ما زندگی نمی‌کند. همسرم بیمار بود و روز حادثه برای گرفتن داروهایش از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت.

در گام بعدی مأموران در تحقیقات میدانی دریافتند مقتول و شوهرش از مدتی قبل اختلاف دارند و گاهی هم صدای درگیری آن‌ها را همسایه شنیده‌اند. از طرف دیگر مأموران در محل زندگی مقتول آثار خونی را کشف کردند که احتمال می‌رفت مقتول در درگیری با شوهرش به قتل رسیده و مقداری از آثار خونش در محل باقی مانده است.

بنابراین مأموران به شوهر مقتول مظنون شدند و تحقیقات فنی خود را به صورت نامحسوس آغاز کردند تا اینکه پزشکی قانونی اعلام کرد آثار خون کشف شده داخل منزل مقتول متعلق به مهرنوش است. پس از مشخص شدن آثار خون مقتول در خانه‌اش بازپرس جنایی و تیم کارآگاهان به هشت دلیل دیگر هم دست پیدا کردند که نشان می‌داد مرد خیاط همسرش را به قتل رسانده است.

اولین دلیل تیم جنایی این بود که مقتول داخل پتویی پیچانده شده بود که نمونه آن در خانه‌اش از سوی مأموران کشف شده بود و به گفته خواهر مقتول خواهرش پتوها را جفت خریده بود. دومین دلیل دست‌ها و پای مقتول با تیکه پارچه‌هایی بسته شده بود که به نظر می‌رسید تکه پارچه‌های سر قیچی است که نمونه‌های آن را مأموران داخل کارگاه خیاطی شوهرش کشف کردند. سومین دلیل مرد خیاط مدعی بود که با همسرش اختلاف نداشته است، اما همسایه‌ها و بستگان مقتول مدعی بودند که آن‌ها از قبل اختلاف شدیدی با هم داشته بودند. چهارمین دلیل تیم جنایی هنگام کشف جسد روی بدن مقتول با آثار زخم و خط خطی‌هایی روبه‌رو شدند که نشان می‌داد این آثار با قیچی و لوازم خیاطی به‌وجود آمده است. پنجمین دلیل مأموران در تن پیمایی از مرد خیاط آثار خراشیدگی روی بدن وی مشاهده کردند که حکایت از این داشت هنگام دفاع مقتول از خودش این خراشیدگی‌ها روی بدن شوهرش به‌وجود آمده است. ششمین دلیل اینکه مأموران دریافتند حیاط خانه مقتول پس از قتل چند باری از سوی شوهرش شسته شده است که به نظر می‌رسد وی برای از بین بردن آثار خون و جنایت حیاط خانه را شسته است. هر چند متهم مدعی بود که به خاطر برگزاری جشن تولد فرزند باجناقش حیاط را شسته است، اما براساس تحقیقات متهم اصلاً کارهای خانه را انجام نمی‌داده است.

هفتمین دلیل که تیم جنایی بدست آورد این بود شوهر مقتول مدعی بود که همسرش برای خرید دارو از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته است، اما مأموران داخل خانه داروهای مقتول را کشف کردند که به تازگی خریداری شده‌بود که نشان می‌داد اگر مقتول به بیرون هم رفته‌باشد دوباره به خانه برگشته است.

هشتمین دلیل اینکه مأموران داخل خانه مقتول دسته کلید، موبایل، گل سر او را کشف کردند که نشان می‌داد وی از خانه‌اش بیرون نرفته است.

بنابراین تیم جنایی با بدست آوردن این ۹‌دلیل مرد خیاط را به اتهام قتل همسرش بازداشت کردند. تحقیقات از متهم ادامه دارد.
۱۷۳۰۲
کد خبر 1275926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =