تنها استیضاح کننده ترامپ از حزب جمهوری‌خواه کناره‌گیری کرد

فارس نوشت: تنها جمهوری‌خواه کنگره که خواستار استیضاح ترامپ شده بود، یک ماه بعد از استعفا از انجمن درون حزبی آزادی مجلس نمایندگان آمریکا، از کناره‌گیری از حزب جمهوری‌خواه خبر داد.

 

«جاستین امش» تنها جمهوری‌خواه کنگره که خواستار استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شده بود، امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که حزب جمهوری‌خواه را ترک می‌کند.

وی طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، نوشت: «امروز، استقلال خود را اعلام می‌کنم و حزب جمهوری‌خواه را ترک می‌کنم. مهم نیست چه پیامدهایی به دنبال دارد، من از شما می‌خواهم در رد تعصبات و لفاظی‌های حزبی که بین ما تفرقه ایجاد می‌کند و ما را از خصائص انصانی دور می‌کند، به من بپیوندید».

این نماینده کنگره که ماه گذشته از عضویت «انجمن درون حزبی آزادی مجلس نمایندگان آمریکا» استعفا کرده بود، در ادامه تصریح کرد: «از شما می‌خواهم باور کنید که ما می‌توانیم بهتر از این نظام دو حزبی (جمهوری‌خواه-دموکرات) کار کنیم-و برای آن تلاش کنیم. اگر همچنان قدر آمریکا را ندانیم، آن را از دست می‌دهیم».

امش، یکی از اعضای بنیانگذار انجمن درون حزبی آزادی مجلس نمایندگان آمریکا، مدت‌هاست به طور مداوم با رهبری جمهوری‌خواهان مخالفت می‌کند و در دو سال گذشته ترامپ را در شماری از موضوعات به چالش کشیده است.

پایگاه تحلیلی «پالتیکو» پس از استعفای امش از عضویت انجمن درون حزبی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش کرد که  حمایت امش از استیضاح ترامپ، اعضای انجمن درون حزبی آزادی را به دردسر انداخت و به همین دلیل اعضای حزب فوق ماه گذشته به طور گروهی تصمیم گرفتند تا با موضع آماش در زمینه استیضاح ترامپ مخالفت کنند. (جزئیات بیشتر)

ترامپ اخیراً ضمن انتقاد از امش، در توییتر خود از او به‌عنوان یک فرد «بی‌عرضه» یاد کرده بود. رئیس‌جمهور آمریکا در پیام توییتری خود نوشت: «هرگز طرفدار امش نبودم، او یک بی‌عرضه کامل است که فقط برای مطرح کردن نام خود از طریق بحث، با من و برخی ایده‌ه‌های فوق‌‌العاده جمهوری‌خواهان مخالفت می‌کند».

نمایندگان دموکرات معتقدند برخی رفتارهای دونالد ترامپ که شرح آنها در گزارش «رابرت مولر»، بازرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا آمده او را واجد شرایط استیضاح می‌کند و در صورتی که از این رفتارها غفلت شود، او ممکن است با طیب خاطر بیشتری در آینده این رفتارها و رفتارهای مشابه را تکرار کند.

310 310

کد خبر 1276460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =