وزارت امور خارجه: توقیف نفتکش ایرانی از طرف انگلیس «راهزنی دریایی» است

وزارت امور خارجه ایران، اقدام اخیر انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را «راهزنی دریایی» خواند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس اداره سوم غرب اروپا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان احضار سفیر انگلستان به وزارت امور خارجه در اعتراض به توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق، تأکید کرد این اقدام معادل «راهزنی دریایی» است.

رئیس اداره سوم غرب اروپا وزارت خارجه با اشاره به حرکت نفتکش ایرانی در آبراه های بین المللی، اقدام نیروی دریایی انگلیس را معادل با راهزنی دریایی دانسته و گفت آن کشور حق ندارد تحریم های یکجانبه خود یا اتحادیه اروپا را به صورت فراسرزمینی علیه کشورهای دیگر اعمال نماید.

این مقام کشورمان با اعلام اینکه حسب اطلاعات موجود توقیف این نفتکش به درخواست آمریکا صورت گرفته است، خواستار رهاسازی سریع نفتکش مزبور شد و خاطرنشان کرد که توقیف نفتکش ایرانی به خواست آمریکا همان سیاست زورمدارانه آمریکا است که کشورهای اروپایی همواره نسبت به آن معترض بوده اند.

 سفیر انگلیس با اعلام اینکه مراتب را سریعاً به لندن منتقل می‌کند، تاکید کرد انگلیس از تحریم یکجانبه آمریکا علیه ایران تبعیت نمی‌کند.

17231
کد خبر 1276551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
  0 0
  ما ملت شریف ایران از سپاه بشردوست می خواهیم تا با یک شیرجه قهرمانانه دوکشتی توقیف شده توسط عربستان و بریتانیا را آزاد کند یا با دوتا موشک هردو را منفجر کند تا دست اجنبی نیافتد
 • ضرغام فیروزی IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
  0 0
  آبهای جبل الطارق تحت حاکمیت اسپانیاست و این عمل انگلیس تجاوز به حاکمیت و حقوق اسپانیاست که مطمئنا اسپانیا واکنش نشان خواهد داد.
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
  0 0
  طرف عیارشون را می سنجه چی تو چنته دارند و اگر دید صدای الکی و طبل توخالیه اول شروع می کنه به ضربات کوچک بعد دید خبری نیست طرف غیر شعار کاری ازش بر نمی آد ضربات بعدی را قوی تر می کنه بوکسورها اول هم را آزمایش می کنن بعد ک ضعف طرف را فهمیدن حملات مرگبار را شروع می کنن ترس بیشترین عامل مرگ زود رس و دو رویی فقط باعث تحقیره من می گم انف شما بگید الف در اینجا جوابش دندان شکن حالا کابل جان را نابود کن
 • IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
  0 0
  هر وقت آمریکا ی کشیده می زنه یارو یه کشیده با کابل جان و باغ داد می زنه درست مثل کارتون ک بزرگتر زیر گوش بغل دستی کوچکتر می زنه اون هم زیر گوش بغل دستز کوچکتر تا آخر صف