رییس حوزه هنری: در سینما، گناه فروشی نمی‌کنیم

محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری از تداوم حرکت جهادی و نهضت بازسازی و تجهیز سینماهای این نهاد خبر داد و تاکید کرد که در سینماها گناه فروشی نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده معاون سینمایی حوزه هنری و سهیل جهان بیگلری رئیس هیات مدیره موسسه بهمن سبز پنجشنبه ۱۳ تیر در دومین روز از هشتمین سمینار مدیران سینمایی حوزه هنری در مشهد مقدس حضور یافتند.

مومنی‌شریف در این جلسه گفت: «سینمای حوزه هنری با دیگر بخش‌های این نهاد که رسالت فرهنگی خاص دارد، هماهنگ‌تر و به معیارهای حوزه هنری نزدیکتر شده است. این هماهنگی به مرور اتفاق افتاده است، در سال ۹۱ که ما اعلام کردیم ظرفیت سینماهای حوزه هنری را در اختیار آثاری قرار نمی‌دهیم که ارزش‌های اخلاقی در آن‌ها کمرنگ است، بعضی دوستان به ما گفتند سینماهای حوزه هنری دچار رکود و سکون خواهد شد. اما امروز خوشبختانه و طبق آمارها متوجه رشد مخاطبان سینماهایمان هستیم.»

رئیس حوزه هنری افزود: «سینماداری برای ما یک تجارت نیست و به دنبال درآمدزایی صرف از سینما نیستیم. مخاطب ما اکثر مردم ایران هستند، قشر متدین که می خواهند در امنیت و آرامش در کنار خانواده فیلم ببینند. ما گناه فروشی نمی‌کنیم، برای سرگرم کردن مردم به هر ابزاری متوسل نمی‌شویم تا بعد از این روشِ درآمدی، کتاب خاطرات شهدا را منتشر کنیم. برای ما اخلاق، خانواده و حق الناس مهم است.»

او گفت: «متاسفانه بخشی از سینمای کشور گرایش به ساخت آثار سخیف دارد و این سینما با سینمای دهه ۶۰ و ۷۰ که اغلب آثارش شریف، اخلاقی و خانوادگی بود متفاوت است. حوزه هنری با هدف مقدسی تشکیل شده، مخاطبان ما از اقشار مختلف جامعه و از گروهی هستند که به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی اعتقاد دارند. همه نهادها و ارگان‌هایی که در حوزه فرهنگ و سینما سلیقه مردم را به سمت ابتذال می‌برند مسئول هستند، اما ما مقاومت می‌کنیم و پیروزی در نهایت از آن ماست.»

۵۷۲۴۳

کد خبر 1276645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدعلی محمدی م.ریحان US ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
    0 0
    آقای مومنی شما امروز جایی ایستاده اید که ارشاد و دیگران ده یا پانزده سال پیش ایستاده بودند و ده سال بعد جایی خواهید بود که آنها امروز هستند. هدف تاسیس حوزه هنری این نبود که با تاخیر چند ساله به فساد و بی هنجاری دیگران تن بدهد.