لاوروف با فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه دیدار کرد

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه با فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه درباره حل و فصل سیاسی بحران این کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت النشره لبنان، وزیر امور خارجه روسیه با گی‌یر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در مسکو دیدار کرد.

لاوروف در جریان این دیدار اظهار کرد: ما از طریق روند آستانه به شکل کاملا فعال با سازمان ملل همکاری می‌کنیم. روسیه ترکیه و ایران به تلاش‌هایشان برای دستیابی به صلح پایدار در سوریه ادامه می‌دهند.

وی افزود: ما در حال تلاش برای برگزاری یک نشست درباره سوریه در قالب روند آستانه هستیم و از اقدامات سازمان ملل برای هم‌گرایی میان دولت و اپوزیسیون سوریه استقبال می‌کنیم.

لاوروف در ادامه بر ضرورت نابودی تروریسم در سوریه و دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران آن طبق قطعنامه شماره ۲۲۵۴ سازمان ملل تأکید کرد.

این مقام روس تصریح کرد: امیدواریم که به زودی به نتایجی برای آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه دست یابیم. به برکت تلاش های آستانه و گفت‌وگوی سوری در سوچی توانستیم روند سیاسی سوریه را به سمت جلو پیش ببریم.

در مقابل پدرسن نیز عنوان کرد: پایه و اساس همکاری میان ما پایبندی به قطعنامه‌های سازمان ملل و کنار گذاشتن تصمیمات نظامی است.

وی در ادامه گفت که ابتدای هفته آینده به دمشق سفر می‌کند و امیدوار است که در این سفر به تصمیمات و نتایج مهمی دست یابد.

پدرسن همچنین درباره کمیته قانون اساسی سوریه گفت: کمیته قانون اساسی دری برای حل و فصل بحران سوریه خواهد بود و من معتقدم که به تصمیم خوبی درباره موضوع کمیته قانون اساسی سوریه دست خواهیم یافت.

فرستاده سازمان ملل به سوریه ضمن قدردانی از تلاش های مسکو تأکید کرد: طرفهای ذی‌ربط به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نزدیک شده‌اند.

وی ادامه داد: قصد داریم تا در سفر هفته آینده به دمشق درباره موضوع ادلب نیز بحث و گفت‌وگو کنیم و این مسأله مستلزم همکاری روسیه و ترکیه است.

310311

کد خبر 1276690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =