هیچ محدودیتی در توزیع شکر نیست/ کسبه نرخ شکر را گران کرده اند

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استان مرکزی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که صبح امروز برگزار شد در رابطه با توزیع شکر گفت :هیچ محدودیتی در توزیع شکر نیست

به گزارش خبرآنلاین مرکزی، سعید فرخی با بیان اینکه پشتوانه شکر هیچ محدودیتی ندارد، افزود : قیمت شکر در بازار استان تا۴۵۰۰تومن رسید ولی با توجه به اینکه توزیع خوبی صورت نگرفت مجدد افزایش قیمت داشتیم.

وی تصریح کرد: جای تامل دارد که شکر در مغازه ها موجود است اما در وسط شهر به قیمت ۷۵۰۰تومان توزیع میشود باید طی چند روز اینده نرخ شکر به ثبات برسد.
فرخی متذکر شد : متوسط قیمت شکر ۵ هزار و ۳۲۰ تومان بوده در حالی که برای کسبه سودی بیش از ۱۳/۳دهم درصد به همراه داردکه نشان از گران فروشی کسبه در بازار  دارد.

براساس این گزارش در جلسه امروز همچنین در رابطه با افزایش شهریه مهد های کودک استان و موضوع سهمیه لاستیک و کاغذ مباحثی مطرح و افزایش ۲۸ درصدی شهریه درمهد های کودک اراک و ۲۵ درصدی در مهد های شهرستانهای استان مصوب گردید.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان در رابطه با سهمیه لاستیک گفت :   در صورت تداوم انباشت  ۴۰۰۰ حلقه لاستیک سنگین در واحد های صنفی استان تا یک هفته ارسال حواله به استان های دیگر و در ازای آن دریافت لاستیک سایز ۱۲ و ۲۴ به شکل سهمیه پیگیری و در غیر این صورت تصمیم گیری با سازمان صمت خواهد بود.

فرخی در خصوص سهمیه کاغذ نیز با بیان اینکه  در استان کاغذ سهمیه ای نداریم،  متذکر شد :   ۱۵۰۰۰ بسته کاغذ با ارز نیمایی در استان جذب شد که  ۱۰۰۰۰ بسته با اولویت ادارات به خصوص آموزش و پرورش توزیع شده و در حال حاضر هیچ سهمیه اضافه ای وجود ندارد و تصمیمی هم در این زمینه در استان اتخاذ نمی شود.

46

کد خبر 1276921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =