۰ نفر
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
 پورشه کیمن ۷۱۸ اسپرت تهاجمی

 فردیناند پورشه خالق برند پورشه هنگام افتتاح این کارخانه ایده "خودرو مردم" را در سر می‌پروراند؛ اما در نهایت برند او تبدیل به یک برند مطرح جهانی شد که فقط افراد ثروتمند قادر به خرید آن هستند.

معروف‌ترین مدل‌های این شرکت: ۹۱۱، ۹۱۸، کاین، پانامرا، باکستر و کیمن هستند. پورشه کیمن در واقع همان باکستر با سقف فلزی است.

موتور خودرو

 ساده‌ترین مدل پورشه کیمن ۷۱۸ به بازار چین عرضه می‌شود که یک موتور ۴ سیلندر خطی توربو شارژ ۲ لیتری دارد و حداکثر ۲۵۰ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۱۸۵۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر را در دور ۵۰۰۰ دور در دقیقه تولید می‌کند. نسخه موجود در بازارهای اروپایی و آمریکایی، موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو دارد که ۳۰۰ اسب بخار قدرت در ۱۹۵۰ دور بر دقیقه و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور در ۴۵۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند. موتور کیمن S در تمام بازارهای جهانی یک موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو شارژ با فناوری "هندسه متغیر توربین" است که ۳۵۰ اسب بخار قدرت در ۱۹۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور ۴۲۰ نیوتن متر در ۴۵۰۰ دور ببر دقیقه تولید می‌کند.

 در تمام مدل ها گیربکس هشت سرعته دو کلاچه نیرو را به چهار چرخ خودرو منتقل می‌کند. پورشه کیمن ۷۱۸ در مدت ۵.۴ ثانیه سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است. پورشه کیمن s در مدت زمان ۴.۲ ثانیه سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۸۵ کیلومتر در ساعت است. رینگ‌های عقب خودرو یک سانتی‌متر پهن‌تر از رینگ‌های جلو هستند که باعث افزایش نیروی جانبی و پایداری خودرو به خصوص در پیچ‌ها می‌شود. سیستم تعلیق مختلف برای این خودرو در نظر گرفته شده است که قابل سفارش هستند: سیستم تعلیق استاندارد با کمک فنرهای معمولی، سیستم مدیریت فنربندی مخصوص پورشه (PASM) با قابلیت تنظیم با شرایط جاده و کاهش ارتفاع ۱۰ میلی متری و سیستم مدیریت فنربندی مخصوص پورشه (PASM) با قابلیت تنظیم دمپرها با کاهش ارتفاع ۲۰ میلی متر که آخرین مورد فقط برای کیمن s اعمال شده است.

طراحی داخلی

 در قسمت بالای داشبورد پورشه کیمن ۷۱۸ دریچه‌های کولر جدید و به شکل نعل اسب تعبیه شده است و غربیلک فرمان کاملاً اسپرت از ۹۱۸ اسپایدر الهام گرفته است. سیستم اطلاعات و سرگرمی پورشه (PCM) که امکانات بسیاری برای گوشی‌های هوشمند دارد به صورت استاندارد در این خودرو تعبیه شده است که قابلیت اتصال به اینترنت پورشه (Porche Car Connect)، اتصال بلوتوث، شارژ بیسیم تلفن همراه، سیستم صوتی پیشرفته sound package plus با بلندگوهای ۱۱۵ وات، پورت usb و سیستم پخش اپل کارپلی دارد. سیستم ناوبری GPS با قابلیت مسیریابی خودکار و کنترل صوتی قابل سفارش است. روکش دو رنگ صندلی‌ها که هماهنگ با داشبورد دو رنگ و تودری های دو رنگ است نظر بیننده را به خود جلب می‌کند. صفحه نمایشگر و کنسول وسط با دکمه‌های کنترلی طراحی جدید و زیبایی دارند.

پورشه کیمن با وجود شباهت بسیار شبیه به پورشه باکستر از ابتدای ورودش به بازار توجه بسیاری را به خود جذب کرد. کیمن ۷۱۸ از خودروهای رده میانی پورشه است اما این خودروسازی با استفاده از مواد با کیفیت در ساخت روکش صندلی‌ها و داشبورد و فرمان و امکانات رفاهی خوب و ظاهر زیبا و اسپرت آن ویژگی‌های بزرگی به این خودرو بخشیده است.

 با توجه به اینکه سایت دیوار هم اکنون بزرگ‌ترین بسته درج آگهی رایگان خود را به شمار می‌رود برای خرید و قروش خودروی پورشه کیمن ۷۱۸ به آگهی‌های بخش خرید خودرو مراجعه کنید.

2121

کد خبر 1277044