مجید صالحی پس از «زیر نظر» به سراغ «پیتوک» می‌رود/ اطیابی دست از «تگزاس» کشید

در حالی اسامی متقاضیان پروانه ساخت آثار سینمایی توسط سازمان سینمایی اعلام شد که در این فهرست نام چهره‌هایی چون مجید صالحی و مسعود اطیابی که در نظر دارند تا فیلم‌های جدید خود را پس از صدور مجوز مقابل دوربین ببرند، به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جدول متقاضیان پروانه ساخت آثار سینمایی منتشر شد. این جدول که بر اساس تاریخ ثبت در سامانه تنظیم شده است از امروز (۱۹ تیرماه) در بخش مجوزها و پروانه‌های صادره سایت سازمان سینمایی قابل مشاهده خواهد بود و به روز می‌شود.

بر اساس این جدول تاکنون هفت فیلمنامه «به هدی» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی حسین دارابی، «کمدی» به تهیه کنندگی بیژن امکانیان و کارگردانی کاوه سجادی حسینی، «بالیوود» به تهیه‌کنندگی همایون رضا عطاردی و کارگردانی محمدعلی سلیمان تاش، «ژان» به تهیه کنندگی محمدرضا مصباح و کارگردانی مهران مهدویان، «سکته» به تهیه کنندگی مستانه مهاجر و تهیه کنندگی مصطفی تقی‌زاده، «پیتوک» به تهیه کنندگی سیدمحمد قاضی و کارگردانی سیدمجید صالحی، «آلاسکا» به تهیه کنندگی سید ابراهیم عامریان و کارگردانی سید مسعود اطیابی با ثبت درخواست، متقاضی طرح در شورای پروانه ساخت آثار سینمایی شده‌اند.

این اقدام سازمان سینمایی در راستای وعده حسین انتظامی ریاست این سازمان انجام شده است، او در نشست خبری خود اعلام کرد که مخاطبان و فعالان سینما زین پس از آغاز درخواست پروانه ساخت در چند و چون مراحل و روند طی شده برای فیلم‌های متقاضی قرار خواهند گرفت.

البته نکته جالب توجه این فهرست حضور نام مجید صالحی در میان درخواست کنندگان پروانه ساخت است، او که پس از حضوری فعال در عرصه بازیگری قدم در راه کارگردانی گذاشته است، مدتی پیش ساخت اولین فیلم سینمایی‌اش «زیر نظر» را با بازی امیر جعفری و رضا عطاران به پایان رسانده بود، فیلمی که سازندگانش تصمیمی بر حضور در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر نداشتند و حال باید دید که چه زمانی این فیلم را راهی پرده نقره‌ای سینماهای کشور می‌کنند.

او حال بنا دارد در صورت دریافت مجوز، پروسه تولید دومین فیلم سینمایی خود را به نام «پیتوک» به تهیه‌کنندگی سیدمحمد قاضی آغاز کند.

دیگر نامی که در فهرست متقاضیان توجه را جلب می کند، سیدمسعود اطیابی است که پس از دو کمدی پرفروش «تگزاس ۱ و ۲» بنا دارد فیلم سینمایی «آلاسکا» را همچون دو فیلم پیشینش با تهیه کنندگی سیدابراهیم عامریان مقابل دوربین ببرد.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1278057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =