اصفهانی‌ها رکورددار کم‌ترین میزان مصرف آب‌شرب در کشور هستند

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای اصفهان گفت: اصفهانی ها همچنان کمترین میزان مصرف سرانه آب شرب را در کشور به خود اختصاص دادند و در این زمینه پیشتاز هستند.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، سید اکبر بنی طباء با بیان اینکه به رغم  افزایش جمعیت، آب شرب به صورت عادلانه میان مشترکین در سطح استان  توزیع می شود، اظهار داشت:سالانه بیش از ۳۰ هزار انشعاب به استان  اضافه می شود.

وی تصریح کرد: همه ساله بطور میانگین ۳۰ هزار مشترک به استان اصفهان افزوده می شوند به طوریکه هم اکنون بیش از چهار میلیون نفر تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: به دلیل عدم تکمیل ظرفیت تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ هم اکنون در تامین آب شرب مشترکین با کمبود ۲.۲ تا ۲.۵ متر مکعب در ثانیه مواجه هستیم اما با این همه خللی در تامین آب شرب مشترکین به صورت پایدار پدید نیامده است.

مشاور مدیرعامل آبفای اصفهان با اشاره به افزایش دمای هوا در فصل تابستان بیان داشت: در فصول گرم سال با بالا رفتن دمای هوا به بیش از ٣٣ درجه نیاز آبی اصفهان افزایش می یابد و شاهد کمبود دو و نیم مترمکعب آب بر ثانیه در آبرسانی هستیم که خوشبختانه  با مدیریت مصرف این کمبود جبران شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال از ارائه طرح آبرسانی اصفهان می گذرد اما با  وجود عدم تکمیل این سامانه رویکرد سازگاری با کم آبی ،آب شرب مشترکین تامین شده است، اظهار داشت:   هم اکنون ۹۰ درصد مشترکین که بالغ بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار آحاد را تشکیل میدهند الگوی مصرف آب را رعایت می کنند که این مهم به دلیل ترغیب و تشویق مردم به فرهنگ درست آب بدست آمد.

بنی طبا با تاکید بر محدودیت منابع آبی خاطر نشان ساخت: در چند سال گذشته با افزایش جمعیت نه تنها به منابع آبی استان اضافه نشد بلکه به دلیل عدم جاری بودن رودخانه در بستر زاینده رود بسیاری ازچاه های متفرقه از مدار بهره برداری خارج شدند و آبدهی چاههای فلمن که یکی از منابع اصلی تامین آب در استان به حساب می آمدند از ۵/۳ مترمکعب در ثانیه به ۳۰۰ لیتر در ثانیه کاهش یافت.

وی با تاکید بر مصرف بهینه آب در فصل تابستان عنوان کرد: از مردم می خواهیم مصرف صحیح آب را مد نظر قرار دهند و از نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب پرهیز کنند.

۴۶

کد خبر 1278142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =