روایت عباس آخوندی از رابطه‌اش با ناطق‌نوری/ هیچ‌وقت اصولگرا نبودم

عباس آخوندی می‌گوید:هیچ وقت اصولگرا نبودم، این برداشت به دلیل ارتباط من با آقای ناطق نوری بود که در آن طیف طبقه‌بندی شدم، ولی هیچ تعلق خاطری به جریان اصولگرایی نداشتم.

عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در بخشی از گفتگوی تصویری خود با خبرآنلاین گفت: من قطعا جزو اصولگراها به معنی امروزی‌اش نیستم و جزو جریان اصلاح‌طلب به معنی سازمانی‌اش هم نیستم، من بیشتر خودم را یک آدم روشنفکر می‌دانم.

>>> بیشتر بخوانید:
آخوندی: به آیت‌الله هاشمی گفتم یا بگذارید بروم یا دستوربدهید سکوت‌ کنم

وزیر مسکن و شهرسازی دولت هاشمی رفسنجانی درباره اینکه سابقا اصولگرا بوده است؛ گفت: هیچ وقت اصولگرا نبودم، این برداشت به دلیل ارتباط من با آقای ناطق نوری بود که در آن طیف طبقه‌بندی شدم، ولی من همان وقت‌ها هم که در جهاد سازندگی و در وزارت کشور بودم، هیچ تعلق خاطری به جریان اصولگرایی نداشتم.

وی درباره ارتباطش با علی‌اکبر ناطق نوری که باجناق او هم هست گفت: رابطه‌ام با باجناق‌هایم خوب هستم و با آقای ناطق نوری هم گفتگوهای زیادی می کنیم. بعضی‌ وقت‌ها نظراتمان به هم نزدیک است و بعضی وقت‌ها هم نظراتمان یکی نیست، چون یک مقداری بحث‌های روشنفکری در دیدگاه‌ها و رویکردهای من قوی‌تر است.

وزیر سابق دولت روحانی درباره رابطه احترام اصلاح‌طلبان به شخصیت ناطق‌نوری هم گفت: در یادداشتی که اخیرا راجع به هفت تیر نوشتم تا حدودی به این مباحث اشاره کردم.آن زمان جهاد سازندگی یک جریان دانشجویی بود، که به شدت تحت تاثیر جریان چپ و شرایط حاکم بر انقلاب بود، در واقع جهاد سازندگی به هیچ وجه با حزب سر سازگاری نداشت و کوچک‌ترین گرایشی به سمت حزب جمهوری نداشت. آن زمان آقای ناطق با همه دانشجوها سروکله می‌زد، زندگی می‌کرد و با آن‌ها خیلی تعامل مثبت داشت.

آخوندی اضافه کرد: در وزارت کشور هم همینطور بودند، یعنی در وزارت کشور هم بسیاری از کسانی که وزیر شدند یا به سمت‌های استانداری و شورای شهر رسیدند و الان جزو چهره‌های اصلاح‌طلب معروف هستند، خیلی‌هایشان آن دوره که من معاون سیاسی وزارت کشور بودم، با من همکاری می‌کردند.

27217

کد خبر 1278153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =