اگر امام حسین یقه مان را بگیرد و بپرسد اینها چیست که به نام من انجام می دهید...

اعتماد نوشت:حسین نوه پیامبری بود که اصلا رسالتش آدم‌سازی بود. در میان برده‌ها در میان اشراف، در میان کفار و مشرکان حتی در میان دشمنان حربی‌اش می‌گشت تا به جان‌های شیفته شرار ایمان بزند و آنها را هوایی کند که یخرجونهم من الظلمات الی النور.

تحریف عاشورا فقط به جابه‌جا کردن متن‌ها که نیست.اگر عزاداران بهره‌ای از حسین نبرند یعنی که به بیراهه رفته‌اند و برای حسینی که نمی‌شناسند، اشک ریخته‌اند.

کافی است یکی بیاید و مثلا بگوید صدای بلندگوی هیات‌تان را کم کنید من مریض دارم. چنان خشم‌آلود بر او می‌نگریم که نزدیک است انتقام یزید را از او بگیریم. قرار بود ملت نگاه به عزاداران که می‌کنند یاد حسین و آزادگی‌اش بیفتند. قرار بود هر جا مظلومی دیدیم به یاری‌اش بشتابیم.

تحریف شاخ و دم که ندارد. این همه کینه علیه برادران ایمانی، این همه رقابت جناحی در دستگاه عزاداری، این همه راست و دروغ به هم بافتن برای اینکه رقیب را با خاک یکسان کنیم اگر تحریف عاشورا نیست پس چیست؟ با امام حسین و این معامله؟ اگر امام حسین فردای قیامت یقه‌مان را بگیرد و از کارهایی که به نام او می‌کنیم، بازخواست‌مان کند چه جوابی داریم به او بدهیم؟ اگر بگوید مرا از کجا این‌گونه شناختید، چرا از مهر و مدارا و دوستی من بهره نبردید، اگر بگوید من برای اصلاح دین جدم قیام کردم و شما دین جدم را به خرافه آلودید... چه جوابی باید بدهیم؟ چه جوابی داریم که بدهیم؟

1717

کد خبر 1278264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
  15 0
  ساعت 12 شب طبل کوبیدن یا 4 بعدظهر چه معنی داره؟ اصلا این طبل چیه اخه؟ حرفیم بزنی میشه کافر تازه شهرهای بزرگ اینجوریه چه برسه شهرهای کوچیک.این ظروف یبار مصرف توی خیابون ریخته ...
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
  3 0
  قابل توج بعضیا که به راحتی آب خوردن هر حرف و انگی رو به هر کی که غیر اونها فکر می کنه نسبت میدن. کاش امثال کیهان و پناهیان و منصور ارضی به درک این مسئله برسند و ...
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
  2 0
  آدمی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد