آیت‌الله جنتی: اگر برجام را آتش می‌زدیم امروز مایه دردسر نمی‌شد/ ترامپ مثل ببر فریاد می‌زند و مثل گربه می‌ترسد

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: با ادامه وضعیت موجود مشکلات ما حل نمی‌شود؛ امروز نیروهای جوان و آتش به اختیار آمادگی کامل برای فعالیت دارند. نیازی نیست که این نیرو ها را در پستهای بالا و حساس بکار گیری کنید.

به گزارش خبرآنلاین، ششمین جلسه هیئت مشترک رئیسه خبرگان رهبری با کمیسیون داخلی دوره پنجم با حضور آیت الله جنتی، حجت الاسلام احمد خاتمی، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، حجت الاسلام موحدی کرمانی و آیت الله عباس کعبی شروع به کار کرد.

آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب کاملا مراقب اوضاع هستند و تمام قدرتشان را برای ارشاد و هدایت مسئولان و برخورد با فساد داخلی به کار می گیرند. امروز هر چه از عزت و عظمت داریم به برکت هدایت و راهنمایی ایشان و قبل از ایشان نیز هرچه داریم از امام راحل بود.

اهم اظهارات رئیس مجلس خبرگان را به نقل از ایلنا و تسنیم بخوانید؛

* امروز با مسئله دشمنی های دیوانه وار آمریکا و دیگرانی که کمتر از آمریکا نیستند روبرو هستیم و پیروزی های خیلی خوبی داشتیم که دشمن از آن عصبانی است. پیروزی هایی که حاصل سیاست های م در سوریه، عراق و یمن بوده و دشمن را به عقب نشینی واداشته که اینها همه به برکت مقاومت است. باید با همت در راه مقاومت کردن باقی ماند.

*این اواخر نیز این دیوانه آمریکایی خیال کرد که مردم ایران جشن 40 سالگی انقلاب خود را نخواهند دید ولی مردم ما با حضور باشکوه در 22 بهمن جواب این خیال پردازی ها را دادند.

*مردم امروز با گرانی، تورم، فساد مالی و اداری موجود می‌سازند ‌و تحمل‌ می کنند،کمترین کاری که ما می توانیم بکنیم دعای شبانه روزی برای این مردم فداکار است و باید هرکاری که از دستمان بر می آید برایشان انجام دهیم.

*مقاومت های ملت ایران سبب شده تا ما قدرتی دشمن شکن پیدا کنیم. شوخی نیست که نخست وزیر ژاپن به ایران بیاید و پیام رئیس جمهور آمریکا را به ما بدهد و بعد رهبر انقلاب به او بگدید که ما آمریکا را در حدی نمی دانیم که با واسطه پیامی به ما بدهد. این مسئله باعث تحقیر آمریکا شد و از نتایج مقاومت است.

*سپاه پاسداران در قضیه سرنگونی پهپاد آمریکا سیلی محکمی به ترامپ زد و معلوم بود که از این اقدام خیلی دردشان آمده و شاهد بودیم که پس از آن دور جدید تحریم های علیه مقامات کشورمان و حتی مقام معظم رهبری را شروع کردند.

* متاسفانه امروز بر کشوری که 300 میلیون جمعیت دارد فردی رهبری می کند که خودش نیز نمی داند چکار انجام می دهد.من نمی‌فهمم که آمریکا چرا دنبال هرج و مرج در دنیاست و در خود دنیا هم صدای مردم از حرف‌های ترامپ درآمده و می‌گویند ترامپ مثل ببری است که فریاد می‌زند ولی مثل گربه‌ای است که می‌ترسد.اخیرا نیز نامه ای نوشته است مبنی بر اینکه ما اموال تمام کسانی که با ایران ارتباط دارند را مسدود می کنیم و مقام معظم رهبری را تحریم می کند. مگر رهبری در خارج از کشور سرمایه ای دارد که مسدودش کنند؟

*ما باید اهداف مقام معظم رهبری را پیگیری کنیم.ما باید بیانیه گام دوم را به شکل گفتمان مطرح کنیم و نباید اجازه دهیم که این بیانیه کهنه شود وظیفه ما خبرگان است که مفاد این بیانیه را پیگیری کنند.

*مقام معظم رهبری راهنمایی های بسیار خوبی کرده‌اند ولی متاسفانه ما همان طور که به قرآن که مایه سعادت دنیا و آخرت ماست بی توجه هستیم به بیانات رهبری نیز توجه نمی‌کنیم. ایشان در بیانیه گام دوم اقتصاد را نقطه کلیدی و تعیین کننده ارزیابی کرده اند و مردم و مسئولان را از مصرف بی اندازه و اسراف بر حذر داشته اند. همچنین به عملکرد های ضعیف که اقتصاد کشور را دچار چالش کرده از جمله تصدی گری دولت اشاره کرده‌اند.

*چرا بیشتر اقتصاد کشور باید دست دولت باشد؟ این مسئله برخلاف عقل و قانون اساسی است. باید فکری به حال بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و امید بستن به دشمن شود، چرا عده ای نمی توانند بفهمند که دشمن در برابر ما قرار دارد، دشمن قلب ما را هدف گرفته و سایه ما را با تیر می زند. برخی ها باور نمی کنند که از دشمن انتظار دوستی نمی توان داشت. اگر دشمن روی خوش نشان می دهد چون می‌خواهد از پنجره‌ای وارد شود که ما از در آن بیرونش انداخته ایم.

*با ادامه وضعیت موجود مشکلات ما حل نمی‌شود؛ امروز نیروهای جوان و آتش به اختیار آمادگی کامل برای فعالیت دارند. نیازی نیست که این نیرو ها را در پستهای بالا و حساس بکار گیری کنید ولی لازم آید که آنها را در یک مسیر تدریجی جایگزین نیروهای کنونی کنیم.

* مبارزه با فساد اخلاقی، سیاسی و اقتصادی یکی دیگر از اصول است که باید به آن توجه شود، ما می خواهیم این مطالب را به شکل گفتمان در آوریم و در میان طلاب و حوزه های علمیه گفتمان رهبر انقلاب را جا بیندازیم.

*مبارزه با فساد باید مردمی شود و مردم باید در این زمینه مطالبه گری کنند. اگر مردم به این مسئله توجه نداشته باشند نتیجه مطلوب گرفته نمی شود. امروز باید جوانهای با ایمان و جهادگر و پاکدست به کار گرفته شوند.ما باید نسبت به وضع موجود تا آنجا که می توانیم به مسئولان هشدار دهیم. نمی توانیم نسبت به شرایط کنونی بی تفاوت باشیم.

*برجام مایه دردسر شده است و اگر آنروزی که رهبری فرمودند، ما آن را آتش می زدیم امروز با این شرایط مواجه نبودیم. البته امروز هم که دولت در حال کاهش تعهدات برجامی است کار خوبی ایت و باید آن را ادامه دهد و از این اروپایی ها منافق نیز هیچ انتظاری نباید داشت.

*یکی از ارکان اروپا، انگلیس است که دشمنی دیرینه ای با ما دارد و امروز نیز اوگدامه دارد و در راستای همین دشمنی نفتکش ما را در روزهای اخیر توقیف کرده است. اینها به تعهدات خود عمل نمی کنند و ما باید بتوانیم روی پای خود بایستیم و با مقاومت به نقطه هدفمان برسیم و می رسیم. ما علی‌رغم تمامی مشکلات و سختی ها ولی ناامید نیستیم و با امید به خدا و بندگان خدا به اهدافمان می رسیم.

*جلسات ما باید نتایج عملی داشته باشد و به جایی برسیم که با یک فساد مبارزه کرده باشیم.همچنین از آقای رئیسی تشکر می کنیم که اخیرا با 60 قاضی متخلف برخورد کردند، چرا که دستگاهی که می‌خواهد مبارزه با فساد کند خود باید عاری از فساد باشد.

پس از پایان سخنرانی رئیس مجلس خبرگان رهبری،‌احمد خاتمی با قرائت دستور جلسه مشترک هیئت رئیس خبرگان رهبری تشکیل  کمیسیون داخلی دور پنجم را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه دستور جلسه این کمیسیون چهار محور اصلی دارد، محورها را اینگونه معرفی کرد

 ۱. مقاومت در عرصه های مختلف داخلی و خارجی

۲. مسئله رونق تولید

۳. مساله حل مشکلات مردم و ارتباط بیشتر مسئولان با مردم

۴.  مساله تحریم مقام معظم رهبری و مقابله با این حرکت مذبوحانه و بی‌ارزش

172727

کد خبر 1278633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  371 8
  از این آقا انتظاری نیست که بتونه یه مطلب درست بگه! انتظار از بقیه است که ایشون رو بازنشست کنن!
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  294 7
  شما بازنشسته بشوید ما خودمون می دونیم چه کنیم
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  161 4
  ممنون از دعاهاتون خیلی لطف می کنید
 • علی IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  210 4
  دعا کنید . فقط دعا کنید !! نقد و دادیم بهتون باید نسیه رو زوری بگیریم
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  هنوز هم دیر نشده آتیشش بزن .خودتون هم میدونین با نان وجان مردم بیگناه بازی می کنید.
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   168 2
   کاش ایشان می فرمود اگر آتیش زده بودیم چه جوری الان مشکل نداشتیم؟
 • ایرانی IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  264 5
  "کمترین کاری که ما می توانیم بکنیم دعای شبانه روزی برای این مردم فداکار است". مردم به دعای شما احتیاجی ندارند. کمترین کاری که می توانید بکنید این است که بازنشسته شوید.
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  208 7
  جنابعالی تازه شروع کرده ای ؟چرا کنار نمیرید تا جوانها بیان
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  128 2
  حق با شما خب امروز اتش بزنید
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  98 34
  آتش زدن احتیاجی نبود همچنین نیروهای آتش به اختیار!چرا جو درجامعه اایجادمی کنید که باعث دو یا چنددستگی میشود؟همیشه که باخشونت نباید همه چیزراحل کرد!خداوندعقل داده وزبان ومذاکره دیپلماسی برای همین مواقع است ،نهایت امضا نمیکردن برجام را.
 • FR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  فتنه برجام مکمل فتنه ۸۸ بود و تنها منجر به پسرفت برنامه اتمی ایران و پیشرفت تحریم های امریکا شد. امریکا هر آنچه که در جنبش سبز میرحسین موسوی نتوانسته بود بدست بیاورد را در برجام و جنبش بنفش حسن روحانی بدست آورد. برجام برای غرب یک توافق برای پمپاژ دلار به جمهوری اسلامی نیست یک ابزار است برای خلع سلاح ایران و فراهم کردن شرایط برای حمله نظامی به یک کشور بی دفاع شده. توافق برجام را ظریف امضاء کرده اما قراردادهای نفتی ۱۸ میلیارد دلاری کلان را عربستان می بندد. حسن روحانی تهدید به بستن تنگه هرمز کرده اما انگلستان و مصر راه را بر سر نفت کش های ایران بسته اند. طرح فرانسه مشکل امریکا را حل می کند اما مشکل ایران را نه
  • رضا IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   66 4
   شما اصلا خودتو ناراحت نکن عزیز
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   37 7
   اشتباهی مثبت دادم
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  شما شعار میدهید بدون هزینه از خود و بی توجه به عوارضش برای مردم ولی حاج آقا مردم هزینه سنگین شعار های شما که هبچ راه حلی هم بجز شعار و حرفهای تکراری اگی اینجور میشد چنان میشد و... ندارد را میدهند
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  83 0
  با توجه به صراحت قانون که ناظرین انتخابات را از وارد شدن له یا علیه کاندیداها منع کرده ایشان در سال 88 جرمی را مرتکب شده اند
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  3 101
  باید با اتحاد و ایجاد وحدت ملی ترامپ راهم مثل بوش به زباله دان تاریخ فرستاد.
 • رضا AE ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  86 2
  شما جز دعا کردن کار دیگری داری؟
 • علی IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  103 2
  یک عده ایی دارن در ناز نعمت زندگی می کنند و برایشان مهم نیست که خیلی از مردم در چه وضعیتی زندگی می کنند
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  89 4
  . کاش فرصت می دادید که برجام مسیر درست خود را برود. اینکه نمیشه نگذارید اجرا بشه بعد مدعی هم باشید.
 • ناشناس IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  71 0
  فریاد !!!!!!!!!!!!! ببر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ترس گربه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • SC ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  96 0
  "مردم امروز با گرانی، تورم، فساد مالی و اداری موجود می‌سازند ‌و تحمل‌ می کنند" و با آتش زدن برجام کدامیک از اینها درست می شد؟
 • محمد IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  126 1
  میدونید من از چی ناراحت میشم اینا اصن حرف جدیدی برای گفتن ندارن! مدام تکرار مکررات !
 • محمد IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  114 2
  حاج آقا . این بطری آب معدنی که در عکس کنار شما است مواد اولیش از خارج آمده قیمتش به نسبت پارسال 2.5 برابر شده . خواهشا شلوغ زیادی نکن
 • حق گو IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  96 2
  واقعا اگر شما رو نداشتیم چه کار باید میکردیم؟
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  8 175
  از بعضی نظرها، بغض ها و کینه ها و نفرت ها نسبت به آیت الله جنتی مشخصه ولی اگر میخواید بشناسیدش برید تعاریفی که دشمنانش مثل تاجزاده ازش میکنند رو ببینید یا بخونید بعد متوجه میشید که چرا رسانه ها برای تخریبش تلاش میکنند.