نطق اعتراضی در شورای عالی استان‌ها: الویری ما را به سراشیب سقوط می‌کشاند

تسنیم نوشت: نماینده مردم استان تهران در شورایعالی استانها گفت: تنها دستاورد دو سال شورای شهر تهران نامگذاری چند معبر و کوچه و میدان بوده است.

محمد قانبیلی در نطق پیش از دستور بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها اظهار کرد: پیامکی مبنی بر مصوبه هیئت رئیسه در خصوص حضور اعضا در جلسات هم اندیشی ارسال شده است که تاکید شده حضور اعضا در این جلسات الزامی است و عدم حضور آنها غیبت غیرموجه محسوب می‌شود که این برخلاف آئین‌نامه ماده ۲۰ آئین‌نامه داخلی شورایعالی استانها است.

همین روستایی‌ها، شوراها را به مسیر اصلی بازمی‌گردانند

وی تصریح کرد: موضوع بعدی من خطاب به آقای الویری است که باید به او بگویم که مشکل، سیاسی شدن شوراهاست و مشکل عدم حضور شما (الویری) در شورا است که با عدم نظارت و انتصاب مدیران ضعیف و ناکارآمد و عدم ناآشنایی به مباحث شورایی، شورای عالی را به سراشیبی سقوط می‌کشانند ولی شک نکنید همین افرادِ به زعم شما که از روستاها آمده‌اند شوراها را مجددا به مسیر خود برمی‌گردانند.

نماینده مردم تهران در شورایعالی استانها خاطرنشان کرد: افراد قوی و توانمند از نظر شما (الویری) چه کسانی هستند، قطعا همکارانتان در شورای شهر تهران و یا شهرهای بزرگ و کلانشهرها را می‌دانید. در این دو سال اعضای شورای شهر تهران بر سر شهروندان چه آوردند؟ آیا پروژه بزرگ عمرانی در تهران کلنگ‌زنی کردید و یا افتتاح کردید؟ جز اینکه هر چه مصوب در این دوره داشته‌اید به ضرر شهروندان بوده است؟!

وی تصریح کرد:‌ نامگذاری چند خیابان و کوچه و میدان و یا محدود کردن تردد مردم در سطح شهر تنها دستاورد شورای شهر تهران در این دوره محسوب می‌شود و جز این دستاورد دیگری نداشته است.

قانبیلی خطاب به الویری گفت: آقای الویری آیا این توهین به همکارانتان در شورایعالی نیست که آنها را افرادی ضعیف می‌نامید؟ مقیاس شما در انتساب قوی و ضعیف چیست؟!

آقای عارف،‌ جامعه شورایی انقدر بالغ شده که فریب بازی‌های سیاسی را نخورد

وی در ادامه بیستمین جلسه شورای عالی استانها خطاب به عارف ریاست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چقدر دلسوز شده‌اید؟ مصاحبه شما را خواندم و لذت بردم. به حمایت از شوراها برخواسته‌اید و با برخوردهای سیاسی با شوراها مخالفت کرده‌اید ولی بزرگوار چرا اینقدر دیر؟ چرا زمانی که سپنتا را با مشکل مواجه کردند وارد نشدید و چرا زمانی که شهلا را سلاخی کردند نبودید. بزرگوار جامعه شورایی آنقدر بالغ شده است که دیگر فریب این بازیهای سیاسی را نمی‌خورد و البته شاید بتوانید همکارانتان در مجلس فریب دهید ولی شورا فریب این بازیها را نمی‌خورد.

نماینده مردم استان تهران در شورایعالی استانها  ادامه داد: آقای رئیس جمهور چرا وعده‌هایی می‌دهید که نمی‌توانید عمل کنید، سه سال پیش قول دادید طرح منابع پایدار شهرداری و مدیریت یکپارچه شهری را در کوتاه‌ترین زمان به مجلس ارائه کنید، چه شد وعده‌هایتان؟ یکسال از آن وعده می‌گذرد و هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

وی در ادامه خطاب به روحانی گفت: ما از قولهایتان گذشتیم، لااقل در روز شورها یک تبریک خشک و خالی می‌گفتید تا دل خادمان بی‌منت مردم در جامعه شورایی به همین تبریک‌ها خوش باشد. بزرگوار در این دو سال باقیمانده از دولت به اصطلاح تدبیر و امیدتان تدبیری کنید تا امید در جامعه شورایی زنده شود.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1278646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =