حسن عباسی: ایرانی‌ها می‌رفتند کشورهای شمالی کثافت‌کاری می‌کردند/ مرجع تقلیدی در قم داریم که لیدر جریان انحرافی است

تسنیم نوشت: حسن عباسی گفت: زمانی که تهدیدی متوجه صدف می‌شود او با بالابردن ارزش خود آن تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند. اگر صدام این حماقت را نمی‌کرد و غرب هم از حمله او به ایران پشتیبانی نمی‌کرد قطعا چیزی به نام بسیج و سپاه به این شکل ایجاد نمی‌شد.

حسن عباسی در دومین نشست مدافعان فرهنگی حرم که در حسینیه هنر برگزار شد در سخنانی، گفت: 1200 سال قبل امام رضا (ع) را به اجبار برای ولیعهدی از بصره وارد ایران کردند و ایشان وارد خرمشهر و آبادان شدند و استان‌ها را طی کردند تا به خراسان امروز و شهر طوس رسیدند. البته امام رضا (ع) راضی به ولیعهدی عباسیان نبودند. بعد از اینکه امام رضا (ع) به اجبار به ایران آورده شد 36 خواهر و برادر ایشان که شامل 17 خواهر و 19 برادر بودند به نقاط مختلف ایران و کشورهای همسایه سفر کردند و در آنجا مستقر شدند تا به مردمان آنجا اعلام کنند که امام رضا (ع) راضی به این ولیعهدی نیست و به اجبار این پست به ایشان داده شده است.

ایران دو سوم اروپا است

عباسی با اشاره به وسعت سرزمین ایران گفت: ایران دو سوم قاره اروپا وسعت دارد و تقریبا حدود 15 کشور اروپایی ازجمله انگلستان، آلمان و فرانسه داخل ایران قرار می‌گیرند. بر این اساس نقشی که این 36 خواهر و برادر ایفا کردند به این صورت بود که سرزمینی معادل دو سوم اروپا را تحت تاثیر خود قرار دادند.

او با اشاره به سابقه 1200 ساله تشیع در ایران یادآور شد: واقعیت این است که ما بیش از 1200 سال بعد از آمدن امام رضا (ع) به ایران و سفر34 خواهر و برادر ایشان که در این کشور پخش شدند و اثر عمیق فرهنگی خود را روی فرهنگ این کشور گذاشتند ریشه در تشیع داریم.

عباسی به تبدیل تهدید به فرصت در علوم استراتژیک اشاره و عنوان کرد: سفر اجباری امام رضا (ع) و 34 برادر و خواهر ایشان به ایران یکی از شاخص ترین نمونه‌های تبدیل تهدید به فرصت است. اگر مامون این کار را نمی‌کرد و امام رضا (ع) را به اجبار به ایران نمی‌آورد و  برادران و خواهران ایشان هم به ایران نمی‌آمدند بزرگترین کار فرهنگی یعنی ریشه دواندن در این سرزمین و کشورهای مجاور آن شکل نمی‌گرفت و احتمالا ایران امروز کشوری شیعی نبود و جمهوری اسلامی به وجود نمی‌آمد و خیلی مسائل دیگر رخ نمی‌داد.

اگر دنیای غرب شعور داشت می‌دانست تشیع مکتب چهارم است

او گفت: زمانی که تهدیدی متوجه صدف می‌شود او با بالابردن ارزش خود آن تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند. اگر صدام این حماقت را نمی‌کرد و غرب هم از حمله او به ایران پشتیبانی نمی‌کرد قطعا چیزی به نام بسیج و سپاه به این شکل ایجاد نمی‌شد. زیرا سپاه زمانی که شکل گرفته بود فقط یک گارد و یک سیستم کوچک حفاطتی برای انقلاب بود و بسیج هم در سال 1358 توسط امام (ره) کارش آغاز شد ولی بسیج و سپاه بعد از جنگ 8 ساله به اینجا رسیدند که روبروی آمریکا و غرب و شرق قرار گرفته‌اند.

عباسی گفت: اگر دنیای غرب شعور داشت و می‌دانست که مکتب امنیتی اسلام و تشیع، مکتب چهارم است. یعنی مکتب اول، برای روس‌ها است و آسیب محور بوده، مکتب دوم، برای یهودی‌ها است و تهدید محور بوده، مکتب سوم، برای آمریکایی‌ها است و اصالت و فرصت محور بوده و مکتب چهارم، برای تشیع است به خوبی می‌دانست که اصلا نباید تشیع را تهدید کند.

به وقت شام مقابل هزارپا ساخته شد

عباسی در بخش دیگر سخنان خود آثار موثر تولید شده در سینمای ایران را بیشتر با موضوع دفاع مقدس دانست و افزود: اگر فیلمی هم در سینمای ایران ساخته شود که موثر باشد آن فیلم با موضوع دفاع مقدس است. به طور مثال در مقابل «هزارپا» فیلم «به وقت شام» در سوریه ساخته می‌شود. در واقع در امروز هیچ فیلمی در تراز فرهنگی نمی‌تواند با آثاری که با موضوع دفاع مقدس ساخته می‌شوند رقابت کنند. اگر امروز جمهوری اسلامی چیزی دارد که مال خودش است آن را مدیون تولید فرهنگی است که در دوران 8 سال دفاع مقدس شکل گرفته است.

مرجع تقلیدی در قم داریم که لیدر جریان انحرافی شیرازی است

او گفت: اگر غرب می‌دانست که اگر به ایران حمله کند بسیج و سپاه ایجاد می‌شوند و در کنار آنها فرهنگی غنی بوجود می‌آید همچین اشتباهی را مرتکب نمی‌شدند. امروز در روحانیت آن روحانیتی مورد قبول است که صاحب تفکر بسیجی است. زیرا ما امروز مرجع تقلیدی در قم داریم که لیدر جریان انحرافی شیرازی است.

عباسی فرهنگ شکل گرفته در دوران دفاع مقدس را عامل ایستادگی ما مقابل آمریکا دانست و اضافه کرد: روسیه چنین جرائتی ندارد یک پهباد آمریکایی را سرنگون کند و چین نمی‌تواند یک آمریکایی را بگیرد تا جلوی او زانو بزند. اما این فرهنگ در دوران دفاع مقدس در کشور ایجاد شده که آمریکایی را می‌گیریم و روبروی ما زانو می‌زند و از آن طرف هم هواپیمای آن را هم در آسمان می‌زنیم. آن وقت رئیس جمهور آمریکا به دلیل اینکه کاری از دستش برنمی‌آید در زمان یک هفته 20 بار توئیت می‌زند و سخنرانی می‌کند و تهدید انجام بدهد.

اگر اسرائیلی‌ها شعور داشتند به جنوب لبنان حمله نمی‌کردند

او به اشتباه اسرائیل در حمله به جنوب لبنان اشاره کرد و یادآور شد: از آن طرف هم اگر اسرائیلی‌ها شعور داشتند به جنوب لبنان حمله نمی‌کردند که حزب الله لبنان ایجاد شود. آن چیزی که شما امروز به عنوان جریان امل می‌شناسید که شهید چمران و امام موسی صدر بنیانگذار آن بودند همین «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان است. او همانند اصلاح طلب‌های ما لیبرال است و خطری برای اسرائیل نیست.

حشدالشعبی سپاه پاسداران عراق شده

حسن عباسی  حمله داعش به عراق را زمینه ساز شکل‌گیری حشدالشعبی عنوان کرد و گفت: اگر در سال 1393 داعش از دیرالزور سوریه به عراق حمله نمی‌کرد و موصل را نمی‌گرفت و به پشت دیوارهای بغداد نمی‌رسید آیت‌الله سیستانی در عراق فتوا نمی‌داد و جوانان شیعه بسیج نمی‌شدند، چیزی به نام حشدالشعبی تشکیل نمی‌شد. حالا حشدالشعبی سپاه پاسداران عراق شده و در گلوی آمریکایی‌ها گیر کرده است.

او با اشاره به شکست ژنرال ماتیس در برابر سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: در جریان جنگ سوریه شیعیان جهان زیرنظر سردار قاسم سلیمانی جمع شدند و پیمان ناتوی شیعی ایجاد کردند و به سوریه رفتند و 65 درصد آن را از دست داعش نجات دادند. ژنرال ماتیس چهار ستاره با هفت تریلیون دلار در برابر سردار قاسم سلیمانی دو ستاره قرار گرفته بود. در نهایت نیز در برابر ناتوی اسلامی و ناتوی شیعی شکست خورد و از مقام خود استعفا داد.

اهل خالکوبی و قلیان شهدای حرم شد

عباسی گفت: ما تعداد 2 هزار و 300 نفر شهید مدافع حرم دادیم که این ماجرا فرهنگ ایران را 40 سال بعد از انقلاب دوباره زنده کرد. امروز وقتی صحبت از شهدای مدافع حرم ازجمله شهید قربان‌خانی می‌کنیم به نمونه‌ای برمی‌خوریم که فردی اهل خالکوبی و قلیان کشیدن به فردی که شهید مدافع حرم می‌شود تغییر ماهیت می‌دهد.

مردم سوریه را با تجربه 40 سال جمهوری اسلامی آشنا کنیم

وی درمورد بزرگترین کاری که می‌توان برای بچه‌های سوریه انجام داد گفت: بزرگترین کار این است که آنها را با تجربه 40 سال اخیر جمهوری اسلامی آشنا کنیم. چند سال پیش هزینه تبدیل خاطرات دوران دفاع مقدس به VCD حدود چند میلیارد تومان بود. به عبارتی بهتر آنقدر خاطره ضبط شده داریم که تا پیاده شوند و به کتاب تبدیل شوند حالاحالاها زمان خواهد برد. پس اگر شهادت امام حسین (ع) در یک روز در کربلا، 1300 سال اثر فرهنگی دارد بزرگترین کار فرهنگی در ماجرای سوریه، یمن، فلسطین، لبنان و افغانستان حفظ و پاسداشت آن مبارزه‌ها، مجاهدت‌ها و رشادت‌ها است.

عباسی بازسازی سوریه را دارای چند سناریو دانست و خاطرنشان کرد: برای بازسازی سوریه چند سناریو داریم که باید انجام بدهیم. گام نخست، بازسازی عمرانی و فعالیت‌های اقتصادی است. گام دوم، بازسازی منابع انسانی و اقدامات فرهنگی است.

وی خواستار ورود تجار حزب‌الهی به عرصه تجارت شد و گفت: بچه حزب‌الهی که می‌تواند کار تجاری انجام بدهد نباید اجازه بدهد تجاری که مسئولین دولت می‌گویند سال گذشته 40 میلیارد دلار به آنها داده‌ایم ولی فقط 10 میلیارد آن بازگشته است وارد کار تجارت شوند.

او گفت : در گام اول بعد از جنگ که بازسازی عمرانی و انجام کارهای اقتصادی و تجاری است تجار انقلابی صاحب فکر فرهنگی می‌توانند آنجا با کارهای عمرانی و تولیدات اقتصادی کارهای عظیم فرهنگی کنند. البته با تجارت صحیح، زیرا وقتی شوروی از هم پاشید و هشت کشور آسیای میانه ایجاد شدند به یک سال نکشید که زندان‌های این کشورها از ایرانی ها پر شد.

 عباسی ادامه داد: ایرانی‌ها می‌رفتند و در آنجا کثافت‌کاری می‌کردند. تجار ایرانی با بردن محصولات تقلبی به این کشورها سر مردم آنجا کلاه می‌گذاشتند. باید گرفت و چنین تاجرهایی را اعدام کرد. زیرا مردمی که تازه از دست شوروی آزاد شدند و عاشق ایران هستند به ناگاه با یک مشت تاجر دزد، قالتاق و هفت‌خط روبرو می‌شوند؛ با چنین تاجرهای دزد نمی توان کاری در سوریه از پیش برد.

پاسداشت شهدا فوری‌ترین کار برای مردم عراق، سوریه و یمن

وی پاسداشت شهدا را فوری‌ترین کار ممکن برای مردم کشورهای عراق، سوریه و یمن عنوان و اضافه کرد: شهدا در کشور عراق از آن ارزش و جایگاه شهدا در ایران بی بهره هستند. متاسفانه برای شهدایی که در عراق بر اثر انفجار بمب به شهادت می‌رسند نه فیلم مستند، نه یادگاری و نه بزرگداشتی برگزار نمی‌شود. در کشور سوریه هم وضعیت به همین صورت است. البته یک سری بزرگداشت‌های کلی می‌گیرند. این ماجرا در کشور یمن هم به همین صورت است و آنها هم با چنین مشکلی روبرو هستند.

27216

کد خبر 1278855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  282
  مساحت اروپا: 10.18 میلیون کیلومتر مربع مساحت ایران:1.648 میلیون کیلومتر مربع آیا وسعت سرزمین ایران برابر دو سوم اروپا است؟
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   164
   من مقلد ایت ا... صانعی هستم
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   126
   اگه موافقی با مهندس تاجزاده مناطره کن دکتر عباسی
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   79
   اگه موافقی با مهندس تاجزاده مناطره کن دکتر عباسی
  • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   154
   این جماعت تریبون دارند هر چی دلشون می خواهد می گویند. شما اصلا توجه نکن کدوم حرفشون درسته آخه؟
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   1
   از موتوری خریده
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   3
   آفرین بر شما که چیزی رو بی تحقیق قبول نمی کنی.
  • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
   2
   ایشون روسیه و اذناب رو خودی فرض کردند!
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  254
  این دادگاهش هیچ وقت برگزار نمیشه رییسی جان؟ کلا مدعی العموم شما بهش کاری داره؟
 • من IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  268
  حالش خوش نیست
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  278
  یدونه حرف حسابی از این آدم نشنیدم من
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  252
  آقای عباسی بفرمایید برای بازسازی فرهنگی و عمرانی این مرز و بوم چه تحفه ای دارید؟
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  228
  چه ادبیات مزخرفی دارد این عباسی! مملکت را بدنام می کنند این افراد.
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  181
  آدم متوهم
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  189
  چقدر به ایرانی ها توهین کرده
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  162
  عاقل دیوانه نما که می گویند همین است با حرف های درهم و برهم و نامفهوم و اینکه خود را به حال جنون می اندازد از این شهر به آن شهر می رود و کاسبکاری می کند
 • علی IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  179
  همه نفهم و عقب مونده هستن جز این برادران
 • FR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  156
  چقدر هتاک و بی ادب
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  143
  ایشان خیلی از شاهکارها گفتن ولی یک چیز برای من عجیب است چرا هیچ شاهکاری در ضمینه اقتصاد نداریم؟! این نشان می دهد جاییکه ارزیابی علمی وجود دارد پوپولیسم فرار میکند.
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  129
  چند میلیارد تومان برای تبدیل خاطرات؟!!! تو خود بخوان حدیث این دزدی ها ....
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  132
  ابروی ایرانی ها رو میبیردی
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  144
  چه موجود خنده داری
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  198
  شرم بر تو
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  1
  اگر اینطور حساب کتاب کنید شاید شما هم ب دنیا نیامده بودید
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  2
  این فرد چند کلاس سواد دارد فقط مساحت قسمت روسی اروپا از کل مساحت ایران بیشتر است. صحبت هایش بیشتر هذیان است تا حرف بدرد خور
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  5
  حیف اکسیژن!
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  1
  استاد کاش میدونستید که 60درصد از این سرزمین هم خشک و بیابونی محسوب میشه و کلا ارزشمند نیست اون 40درصد دیگه هم بیشترش نیمه خشک هست و محتاج بارندگی سالانه مناسب اروپا ذره ذره سرزمینش سبز و ارزشمنده
 • شهریار IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  2
  خدا به ملت ایران صبر بده گیر چه ادمایی افتادیم چرا انقدر تندروی و حرف بی منطق و پوچ