چگونه پروپئیچ موفق شد پاتوسی را از استقلال جدا کند؟

باوجود توافق برای جذب پاتوسی، این مهاجم استقلالی به دلیل مشکلات مالی استقلال در این باشگاه نمی‌ماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیاندا پاتوسی قرار بود در استقلال بماند و حتی با این تیم به توافق رسید اما ناگهان همه چیز ویران شد. پس از آن بود که پاتوسی از مدیران استقلال انتقاد کرد و گفت آن‌ها تلاش کرده‌اند او را دور بزنند.

اما امیرحسین فتحی نظر دیگری دارد: «به طور موازی با کمک وزارت ورزش وفدراسیون فوتبال پیگیر این بوده‌ایم که جریمه ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ را از درآمد ۸۵۰ هزار دلاری استقلال در فیفا پرداخت کنیم. پس به این فکر بودیم که پاتوسی را هم جذب کنیم اما در نهایت به خاطر حفظ موقعیت باشگاه و احتمال محرومیت‌های سنگین بابت پرونده پروپئیچ، تصمیم بر این شد که نسبت به خرید دائمی پاتوسی اقدام نکنیم مگراینکه فیفا بپذیرد جریمه پروپیچ را از محل مطالبات ما بپردازد.»

مدیرعامل استقلال افزود: «مدیرعامل استقلال اضافه کرد: تاهمین لحظه هم هنوز نتوانسته‌ایم رضایت فیفا را بابت پرداخت جریمه پروپئیچ جلب کنیم و با فیفا در حال رایزنی و مذاکره هستیم و در زاگرب حضور داریم. یعنی هنوز فیفا قبول نکرده که از محل طلب‌های استقلال این جریمه را پرداخت کند. به همین خاطر ما ۴۳۰ هزار دلار آماده کردیم تا از طریق سفارت ایران در زاگرب به پروپئیچ پرداخت کنیم. به این نکته مهم توجه کنید که ما می‌توانستیم ۳۵۰ هزار دلار پاتوسی را پرداخت کنیم و اکنون به خاطر طلب پروپئیچ در آستانه محرومیت باشیم. مشکل پروپئیچ مربوط به دوران مدیریت فعلی نبوده اما از ماه‌ها قبل این مسئله به معضل جدی تبدیل شده بود.»

بنابراین استقلال باید منتظر تصمیم فیفا باشد، اگر آن‌ها جریمه پروپئیچ را از مطالبات بلوکه‌شده باشگاه پرداخت کنند، استقلال می‌تواند پاتوسی را نگه دارد.

255 43

کد خبر 1278957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =