۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده لرستان پرداخت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان" با اشاره به پرداخت آغاز پرداخت ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل لرستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۶۷ پرونده در این راستا تشکیل و ۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، دکتر عبدالرضا بازدار، با تشریح نحوه تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از سیل لرستان گفت : پس از سیل اخیر در لرستان و وارد آمدن خسارات به زیرساخت‌های کشاورزی،اقدامات اولیه و فوریتی از سوی جهاد کشاورزی لرستان آغاز شد که ازجمله آن می‌توان به؛ راه‌اندازی ۴۱۰ ایستگاه پمپاژ، ترمیم و ایجاد بیش از ۴۰۰ کیلومتر راه بین مزارع و ۳۶۰ کیلومتر کانال اشاره کرد.
وی به کارگیری ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در حوزه کشاورزی را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی لرستان در سیل اخیر دانست و افزود: بسیاری از باغات خسارت دیده از سیل با به‌کارگیری وسایل مکانیزه لایروبی شد به طوری که بیش از ۲۰۰ هزار متر مکعب لجن و رسوبات آورده سیل را از باغات خارج شد.
فعالیت ۱۴۰ نفر از کارکنان در فرآیند تشکیل پرونده خسارت دیدگان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص نحوه پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل اخیر در لرستان یادآور شد: بیش از ۱۴۰ نفر از همکاران  در فرآیند تشکیل پرونده کشاورزان آسیب دیده از سیل اخیر فعالیت دارند به طوری که بیش از ۴۰ نفر از همکاران در ستاد سازمان و دبیرخانه در ارزیابی و برآورد و تشکیل پرونده کشاورزان آسیب دیده از سیل همکاری و روند رسیدگی را تسریع می‌کنند. 
دکتر بازدار از تشکیل ۱۷۶۰۰ پرونده در جریان سیل اخیر در لرستان خبر داد و افزود: ۷۰ میلیارد خسارت بلاعوض به کشاورزان آغاز شده است به طوری که تاکنون به ۴۶۷ پرونده ۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
۴۶
کد خبر 1279081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =