واشنگتن هم‌چنان زیر میز صلح کاراکاس می‌زند

ایرنا نوشت: دولت کاراکاس اعلام کرد که آمریکا و هم پیمانانش همچنان تلاش می کنند در مسیر پایان دادن به بحران سیاسی در ونزوئلا از طریق مذاکرات صلح کارشکنی کنند.

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، "ساموئل مونکادا" نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که دولت ترامپ و هم پیمانانش می خواهند در روند مذاکرات میان دولت کاراکاس و مخالفان مانع ایجاد کنند تا بحران سیاسی در این کشور منطقه آمریکای تداوم داشته اشد.

وی تاکید کرد: از زمان کودتای نافرجام هدایت شده توسط "خوان گوایدو" رهبر مخالفان در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت)، آمریکا و هم پیمانانش برای سرنگون کردن دولت انقلابی ونزوئلا مستاصل تر شده اند.

این دیپلمات ارشد ونزوئلا عنوان کرد: این راهبرد آمریکا جنگ علیه ونزوئلاست و افراد و کشورهایی از جمله دبیرکل سازمان کشورهای قاره آمریکا و همچنین رئیس جمهوری کلمبیا در راستای حمایت از جنگ و خشونت به جای مذاکرات گام برمی دارند.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راه های مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

310311

کد خبر 1279129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =