ضرورت نظارت شهرداری کرج بر فرایند ساخت واحدهای تجاری و مسکونی شهر

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج بر ضرروت ساماندهی ورودی امام زاده حسن (ع) تاکید کرد.

به گزارش خبر آنلاین، رحیم خستو در صد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر کرج اظهار کرد: در تمام شهرهای ریشه‌دار ایران مکان‌های مقدس از اهمیت به سزایی برخوردارند و فضاسازی اطراف آنها به گونه‌ای است که امکان دسترسی عموم به آنها به راحتی امکان باشد.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی فضای اطراف امام زاده حسن (ع) توضیح داد: این امام زاده با قدمتی ۷۰۰ ساله هر روز از زائران زیادی میزبانی می‌کند و یکی از مکان‌های هویت بخش کرج محسوب می‌شود به همین دلیل لازم است فضای اطراف آن ساماندهی شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: متاسفانه ورودی این امام زاده با دو بنای نا متقارن احاطه شده که همین باعث شده جلوی دید این مکان مقدس گرفته شود و زیبایی بنا آن طور که باید و شاید به چشم نیاید.

خستو ابراز کرد: امیدواریم شهرداری با تملک و آزادسازی این دو ملک شرایطی فراهم کند که زیبایی‌های این مکان تاریخی – مذهبی به نحو شایسته نمایان شود.

وی توضیح داد: معرفی مکان‌های دارای پیشینه تاریخی مثل امام زاده حسن (ع) و کاروانسرای شاه عباسی ، نقش به سزایی در رونق گردشگری کرج و پویایی اقتصاد این کلانشهر خواهد داشت.

وی در ادامه با گلایه از برخی ساخت و سازهایی که باعث از بین رفتن فضای سبز می‌شوند، گفت: متاسفانه ضریب اشغال برخی واحدهای مسکونی در حال ساخت رعایت نمی‌شود و این باعث می‌شود سهم آیندگان از فضای سبز شهری کاهش یابد.

سخنگوی شورای شهر کرج افزود: شهرداری باید نظارت بیشتری بر فرایند ساخت واحدهای تجاری و مسکونی شهر داشته باشد تا سازندگان از زمین در حال ساخت خود سهم فضای سبز را نادیه نگیرند.

46

کد خبر 1279691

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =