امسال فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری مشکل تامین آب نخواهد داشت

ایرنا نوشت : سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از برنامه‌ریزی برای رفع مشکل تامین آب فولاد سفید دشت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت:فولاد سفید دشت مشکل تامین آب نخواهد داشت

محمدکاظم منزوی  در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بدنبال اجرای سیاست بهره مندی از پساب فاضلاب در طرح‌های صنعتی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از پساب فاضلاب بروجن در طرح فولاد سفیددشت به میزان ۱۰۰ لیتر ثانیه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری بخشی از پساب فاضلاب بروجن را برای استفاده در صنعت به فولاد سفیددشت اختصاص می‌دهد.

منزوی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری درآمدهای ناشی از فروش این پساب را در اجرا و تکمیل زیرساخت‌های آب و فاضلاب شهرستان بروجن هزینه می‌کند.

وی از توسعه فولاد سفیددشت در سال آینده خبر داد و یادآور شد: هم اینک ۵۳۰ نفر شامل ۱۳۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم در این طرح تولیدی مشغول به‌کار هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برای امور مالیاتی شرکت‌های خریدار مواد اولیه از تولید کنندگان داخلی دارای ابهاماتی است.

وی گفت: برای مشخص شدن این مصوبه پیگیری های لازم صورت می‌گیرد و نتیجه در جلسه بعدی این ستاد ارائه می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: براساس بند "خ" ماده ۳۳ دولت ۷۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای استمهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از خشکسالی و حوادث پیش‌بینی نشده به این استان اختصاص داده شد.

الله کرم نصیری تاکید کرد: از این مبلغ تاکنون ۸۰ درصد جذب شده و بقیه در حال جذب است.

گفتنی است ، در این نشست مشکلات ۶ طرح تولیدی چهارمحال و بختیاری بررسی و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات این واحدهای تولیدی مصوب شد.

تمدید بازپرداخت تسهیلات، تمدید بدهی های مالیاتی، تمدید معوقات بیمه تامین اجتماعی، استمهال وام و تقسیط دوباره اصل و بدهی تسهیلات از مهمترین مشکلات طرح‌های تولیدی چهارمحال و بختیاری در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان است.

خشکسالی های یک دهه اخیر باعث بروز کم آبی در بخش شرب، کشاورزی و صنعت این استان شد

46

کد خبر 1279802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =