۱ نفر
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
صف‌آرایی زنان کنگره مقابل ترامپ

فارس نوشت: سه تن از نمایندگان کنگره آمریکا در پاسخ به توییت‌های نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور، او را با القابی از قبیل «فاسدترین و نالایق‌ترین رئیس‌جمهور» و «قلدر نژادپرست» خطاب قرار دادند.

 «الکساندریا اوکاسیو کورتز» پورتوریکویی‌تبار، «رشیده طلیب» فلسطینی‌تبار و «ایلهان عمر» سومالیایی‌تبار که هر سه اعضای دموکرات کنگره آمریکا هستند، به توییت توهین آمیز و نژادپرستانه رئیس‌جمهور این کشور که خواستار بازگشت آنها به «کشورشان» شده بود، پاسخ دادند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه (دیروز) در اظهاراتی نژادپرستانه در توییتر نوشت: «جالب است زنان دموکرات ترقی‌خواه کنگره را ببینید که اصالتاً از کشورهایی آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه کامل و تمام عیار هستند، بدترین و فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین در هرکجای دنیا هستند (اگر اصلاً دولتی در حال کار داشته باشند)، اکنون با صدای بلند و خشنی به مردم آمریکا، بزرگ‌ترین و قدرتمندترین کشور ملت روی زمین می‌گویند که چطور دولت باید اداره شود».

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «چرا آنها مکان‌هایی که از آن آمده‌اند برنمی‌گردند و به ترمیم مکان‌های کاملاً از هم گسیخته و آلوده به جرم کمک نمی‌کنند. سپس برگردند و به ما نشان دهند چگونه این کار را باید انجام داد. این مکان‌ها به‌شدت به کمک شما نیاز دارند. شما نمی‌توانید به قدر کافی سریع بروید. مطمئن هستم نانسی پلوسی بسیار خوشحال خواهد شد که ترتیبات سفر مجانی شما را فراهم کند».

«الکساندریا اوکاسیو کورتز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از حوزه انتخاباتی چهاردهم نیویورک که با ۲۹ سال سن جوان‌ترین عضو کنگره آمریکا است، در واکنش به این اظهارات در چند پیام توییتری به ترامپ پاسخ داد.

این عضو کنگره آمریکا نوشت: «آقای رئیس‌جمهور، کشوری که من "از آن آمده‌ام" و کشوری که همه ما به آن سوگند می‌خوریم، ایالات متحده است، اما با توجه به اینکه شما مرزهایمان را با اردوگاه‌های غیرانسانی نابود کرده‌اید و این کارها را به دلیل سودجویی خودتان و شرکت‌هایی که از این اردوگاه‌ها نفع می‌برند انجام شده است، درباره فسادی که زیر پای شما در جریان است، درست گفتید».

کورتز ادامه داد: «شما عصبانی هستید چرا که به آمریکایی که من نمایندگی حوزه انتخابیه چهاردهم نیویورک را برعهده دارم و در آن مردم خوب مینه سوتا، ایلهان عمر را انتخاب کردند، در میشیگان رشیده طلیب را برای مبارزه به نمایندگی از خانواده‌های میشیگانی برگزیدند و کشوری که در آن آیانا پریسلی قهرمان دخترهای خردسال در بوستون است، هیچ اعتقادی ندارید. شما عصبانی هستید چرا که نمی‌توانید آمریکایی را که شامل ما می‌شود را درک کنید. تکیه شما بر یک آمریکای مرعوب و به تاراج رفته از سوی شما است. شما کشوری را که خدمات درمانی را حق خود می‌داند یا آموزش و پرورش را اولویت اول خود می‌داند، نخواهید پذیرفت به ویژه که ما در حال مبارزه برای این مسائل هستیم».

وی افزود: «آقای رئیس‌جمهور، می‌دانید چه چیزی از همه اینها مهم‌تر است؟ بالاتر از عدم پذیرش آمریکایی که ما را در انتخابات برگزیده، شما این را بپذیرید که ما از شما نمی‌ترسیم. شما نمی‌توانید بپذیرید که ما بلوف شما را فریاد زده و چشم انداز مثبتی برای این کشور ارائه دهیم و این چیزی است که شما را برآشفته کرده است».

«ایلهان عمر» عضو مسلمان و دموکرات حوزه پانزدهم انتخاباتی ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان آمریکا در رد توییت ترامپ نوشت: «آقای رئیس‌جمهور، به عنوان یک عضو کنگره، تنها کشوری که ما برای خدمت به آن سوگند یاد کرده‌یم، ایالات متحده است. به همین خاطر است که ما برای حفاظت از آن در برابر فاجعه‌بارترین، فاسدترین و نالایق‌ترین رئیس‌جمهوری که ما تا به حال دیده‌ایم، در حال مبارزه هستیم».

وی افزود: «شما در حال برانگیختن ملی‌گرایی سفیدپوست هستید برای اینکه شما از مردمی که دوست دارند ما در کنگره خدکت کنیم و علیه دستورکار پر از نفرت شما مبارزه کنیم، عصبانی هستید».

«رشیده طلیب» فلسطینی‌تبار و عضو دموکرات حوزه انتخاباتی سیزدهم ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در سه توییت متوالی اظهارات رئیس‌جمهور این کشور را محکوم کرد.

قانونگذار مسلمان آمریکایی نوشت: «دونالد ترامپ، به حرف‌زدن‌هایت ادامه بده. با این حرف‌ها باعث شدی که من سخت‌تر از قبل کار کنم. من به تبار فلسطینی خودم افتخار می‌کنم و یک قلدر ضعیف مثل تو هرگز پیروز نمی‌شود. این ویژگی آمریکا است».

این عضو کنگره ادامه داد: «من هرگز پا پس نخواهم کشید و هیچ قلدری حتی این رئیس‌جمهور نژادپرست، نخواهد توانست که مانع خدمتمان به ساکنان شهرستان وین شود».

رشیده طلیب افزود: «آهای دونالد ترامپ، من دارم با فساد در کشورمان می‌جنگم. من به عنوان عضو خانم کنگره آمریکا این کار را هر روز با پاسخگو کردن دولتت انجام می‌دهم. (شهر) دیترویت به من یاد داد که چگونه برای مناطقی که به حملات به آنها ادامه می‌دهی، مبارزه کنم. به حرف زدن‌هایت ادامه بده، به زودی از کاخ سفید خواهی رفت».

310311

کد خبر 1279877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =