موگرینی پس از نشست بروکسل:هدف ما حفظ برجام است/فعالیت‌های ایران نقض جدی برجام نیست

فدریکا موگرینی،مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست طولانی وزرای خارجه این اتحادیه در بروکسل در جمع خبرنگاران حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از رویترز، مسئول سیاست خارجی اروپا در ابتدای سخنان خود بر اهمیت حفظ توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرد.

 او در این رابطه گفت: در نشست امروز ما بر حفظ برجام تأکید کردیم و این توافق باید حفظ شود. هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و از ایران نیز می‌خواهیم که به تعهدات برجامی خود به صورت کامل پایبند باشد.

وی همچنین اعلام کرد که فعالیت‌های ایران فراتر از برجام(ذخیره بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده و همچنین افزایش درصد غنی‌سازی) مسئله قابل توجهی به عنوان نقض برجام به حساب نمی‌آید و مقام‌های اروپایی در شرایط فعلی تمایلی به فعال‌سازی مکانیزم ماشه ندارند. موگرینی گفت: هیچیک از طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای، اقدامات اخیر ایران را نقض جدی  برجام نمی‌دانند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین  اعلام کرد  اکنون ده کشور اتحادیه اروپا از سهامداران اینستکس هستند و در حال گفتگو هستند که ببینند آیا اینستکس نفت را هم شامل بشود یا نه. تاکنون گنجاندن نفت در اینستکس به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا منتفی بوده است.

۵۰۵۰  

کد خبر 1280051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  3
  یاد زمان جنگ ایران وعراق افتادم که جامعه جهانی یا با عراق بود ویا منفعل ! حالا هم به همون ترتیب جامعه جهانی یا همسو با تحریم وتئورسین های تحریم هستن ویا منفعل. تفاوتی نمیکنه! ضمنا نمیدون چرا صدا سیما راجع به میزان تحریم احتمالی آمریکا از مردم سوال میکرد ، حال اینکه میزان تحریم مهم نیست ، مهم نفس تحریم وهمسویی جامعه جهانی ست ، مشخصه که همه از یه چشمه آب بر میدارن وتو آسیاب هم میریزن.
 • محمدی IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  4
  سردمداران امریکایی با یکجانبه گری آسیا را و ملتها را به لجن کشیده اند، این خلاف قوانین الهی و انسانی است، اینگونه انسانیت خوار می شود، حداقل خدای یکتا را نمی بینید شرف ملتتان را چوب هراج نزنید، چرا در امور ملتها تبعیض باشد، این حقوق بشر است یا استثمار بشر؟! ایران حق پیشرفت دارد مانند سایر کشورها و اگر بدست ایران بود می گفت سردمداران امریکایی باید همگیعبمب های هسته ای خود را از بین ببرنند، اما ایران برای اهداف صلح امیز برای هیچ کشوری تبعیض قایل نیست،اگر حقوق بشر می دانید، ایران باید بیماران سرطانی، برق خود، کشاورزی خود،صنایع خود را پیشرفت دهد، اگر واقعا به حقوق بشر ارزش قایلید.
 • محمدی IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  2
  سردمداران امریکایی با یکجانبه گری آسیا را و ملتها را به لجن کشیده اند، این خلاف قوانین الهی و انسانی است، اینگونه انسانیت خوار می شود، حداقل خدای یکتا را نمی بینید شرف ملتتان را چوب هراج نزنید، چرا در امور ملتها تبعیض باشد، این حقوق بشر است یا استثمار بشر؟! ایران حق پیشرفت دارد مانند سایر کشورها و اگر بدست ایران بود می گفت سردمداران امریکایی باید همگی بمب های هسته ای خود را از بین ببرد، اما ایران برای اهداف صلح امیز برای هیچ کشوری تبعیض قایل نیست،اگر حقوق بشر می دانید، ایران باید بیماران سرطانی، برق خود، کشاورزی خود،صنایع خود را پیشرفت دهد، اگر واقعا به حقوق بشر ارزش قایلید.
 • شمس تبریزی IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  0
  خیلی متاسفم که پیشبینی ام درست در اومده و این آدم باید بگه فعالیتهای ایران نقض جدی برجام نیست و ما به حفظ برجام ادامه میدیدم. خب دولت دست شماست و ما هم قدرت عمل نداریم. اما این روزها یادتون باشه. رفتار شما کینه ما را از اینها بیشتر میکنه و طبیعیه که این کینه ها روی هم تلنبار میشه و یه جایی که شما انتظارش را ندارید خودش را بروز میده. بعدا نیایید بگید ما نمیفهمیم چرا اینها فلان جا بهمان کار را کردن. شما اگر بگذارید خشم از مجرای طبیعی خودش خارج شود، با تلفات غیر مترقبه ی حاصل از خشم انباشته مواجه نخواهید شد. ببینید سر مذاکرات برجام هم همین کار را کردید. هی انفعال و هی انفعال و شما هم مرتب سرکوفت زدید و تمسخر کردید. نتیجه این میشه که دو تا موشک هوا میکنیم و به غرب میگیم بیاااااااااااااااااااا.