تاکید قانون‌گذاران آمریکایی به پمپئو برای اعمال فشار بر عربستان

ایسنا نوشت: یک گروه از دو حزب اصلی قانونگذاران آمریکایی در نامه‌ای خطاب به وزیر امور خارجه این کشور به وی تاکید کردند که باید به عربستان فشار بیاورد تا به حقوق بشر و آزادی‌های تمامی شهروندان سعودی احترام گذاشته و فعالان حقوق زنان را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سناتورهای آمریکایی "تیم کین"، "مارکو روبیو"، "بن کاردین" و "لوئیس فرانکل" به همراه "آن واگنر"، دو عضو زن کنگره آمریکا، در نامه‌ای خطاب به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نوشتند: با توجه به اولویت‌های مطرح شده دولت آمریکا در حمایت از ارزش‌های ایالات متحده و دفاع از امنیت ملی، ما به شما تاکید داریم تا به صورت علنی و خصوصی به مقام‌های ارشد دولت عربستان تاکید کنید به حقوق اولیه بشری و آزادی‌های تمامی شهروندان سعودی احترام بگذارند و به سرعت فعالان حقوق زنان را آزاد کنند.

این قانونگذاران همچنین اضافه کردند، آنها نگران بازداشت‌های ادامه دار و سوء رفتارها علیه فعالان حقوق زنان هستند که در عربستان در حبس به سر می‌برند.

حقوق زنان در عربستان نسبت به سایر کشورهای جهان محدودتر است. اگرچه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حامی اصلاحات جاه‌طلبانه برای زنان این کشور است، اما زنان در عربستان همچنان در سایه مردان به سر می‌برند. آنها در پوشش محدودیت دارند و برای ازدواج یا طلاق به اجازه مردان نیازمندند.

این اواخر، زنان تنها اجازه یافته‌اند رانندگی کنند و وارد استادیوم‌های ورزشی شوند.

310311

کد خبر 1280204
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =