مقام بلندپایه ارتش به آمریکایی‌ها: توان مقابله با نیروهای مسلح ایران را ندارید/ تحرکات را خارج از مرزها هم رصد می‌کنیم

ایسنا نوشت: سرتیپ آذریان گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدانند که نیروهای مسلح این کشور با هرگونه تحرکاتی در منطقه مقابله خواهند کرد و پاسخ سختی به دشمن می‌دهند.

امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان فرمانده ارشد نظامی آجا در شمال شرق کشور، گفت: این قرارگاه بر یگان‌های نزاجا در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، گلستان و مازندران را نظارت می‌کند.

وی با اشاره به نظر تیم ارزیابی ستاد کل ناجا که از منطقه بازدید کردند، تصریح کرد: نیروهای ارتش از توان و آمادگی بالایی برخوردار هستند و این مهم در رزمایش‌ها، ماموریت‌ها و بازدیدها به صراحت دیده می‌شود و در هر زمان که نیاز باشد بلافاصله نیروها در کمترین زمان در منطقه حاضر خواهند بود.


وی بیان کرد: دشمنان باید بدانند هیچکس توان مقابله با نیروهای مسلح در ایران را ندارد و اگر کسی چنین ادعایی کند با پاسخ سختی روبه‌رو خواهد شد. آمریکا و تمام نیروهای فرامنطقه‌ای می‌دانند که ایران و نیروهای مسلح را نمی‌تواند بار دیگر مورد آزمایش قرار دهند، این نیروها آزموده سال‌های دفاع مقدس هستند. بر همین اساس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از پیاده به متحرک نجومی تغییر یافت و در صورت نیاز در مناطق حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به خودکفایی نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امروز تمام تجهیزات نظامی بومی است و هیچ وابستگی به کشورهای دیگر نداریم تعامل اطلاعاتی بسیار خوبی در منطقه ایجاد شده هرچند دشمن عملیات روانی انجام می‌دهد اما تمام مرزهای این کشور در کنترل نیروهای مسلح است و تمام تحرکات دشمن را حتی در خارج از مرزها هم رصد می‌کنند.

آذریان افزود: امروز دیگر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، آن ارتش سنتی قبل انقلاب نیست بلکه با سه یگان تخصصی، واکنش سریع و متحرک هجومی علاوه‌بر رصد تحرکات دشمن بر اساس تهدیدات منطقه آن‌ها را در خارج از کشور نیز کنترل می‌کند و اجازه هیچ تحرکی به دشمن را نخواهد داد.

وی گفت: ارتش جمهوری اسلامی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در تمام مناطق مورد نیاز ایران اسلامی مستقر است. قدرت دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح عاملی برای پایدار بودن امنیت منطقه به شمار می‌رود و برای هیچ کشوری در منطقه تهدید نخواهد بود مگر آنکه در فکر توطئه باشند.

در عرصه های اقتصادی و اشتغال کمک حال دولت خواهیم بود

هم چنین سردار غلامرضا سلیمانی در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم علی آقایی، گفت: در دوره جدید حرکت گسترده در تکامل برنامه‌های بسیج آغاز شده است که ان شاء الله با استفاده از نورانیت استان اردبیل انرژی خواهیم گرفت و با همکاری همه دستگاه های بسیج چه در استان اردبیل و سایر استان‌ها، پاسداران انقلاب اسلامی و خدمت گذاران بسیجی و بسیجیان ولایتمدار، فداکار و ایثارگر خدمت رسانی به انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران را در دستور کار قرار خواهیم داد.

سلیمانی با بیان اینکه هدف اصلی بسیج کاهش مشکلات معیشتی و کمک به اشتغال و اقتصاد ملت ایران است، گفت: ان شاء الله امیدواریم به برکت خون مقدس شهیدان شاهد کاهش مشکلات مردم عزیز باشیم.

وی اظهار کرد: در آغاز دوره جدید بسیج شجره طیبه الهی انقلاب اسلامی در سفری به استان شهید پرور و ولایتمدار اردبیل در ابتدا به زیارت قبور مطهر شهدا عزیز رفته و عرض ارادتی داشتیم به مقام شامخ شهیدان والامقام شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم آل الله . شکر خدای متعال حضور یافتیم در منزل خانواده معظم شهید مدافع حرم علی آقایی تا از نزدیک از محضر مبارک این عزیزان التماس دعا داشته باشیم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1280589

برچسب‌ها