داستان جالب توجه یک خانواده هشت نفره در بازار کتاب

ترجمه کتاب «بهشت مامان غیضه» نوشته بثینه العیسی با محوریت داستان زندگی یک خانواده هشت نفره روانه بازار کتاب شده است.

به‌ گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «بهشت مامان‌غیضه» نوشته‌ بثینه العیسی با ترجمه‌ روح‌اله رحیمی، توسط نشر نیماژ روانه‌ بازار کتاب شد. 

‌بثینه العیسی در کارنامه‌ ادبی خود تاکنون پنج رمان و یک مجموعه‌ مقاله منتشر شده دارد و همچنین چند جایزه‌ بین‌المللی و جوایزی از ادبیات عرب را هم توانسته از آن خود کند. 

رمان «بهشت مامان غیضه» داستان زندگی اعضای یک خانواده هشت نفره است که جز یکی همه زن‌اند. غیضه، سرپرست و بزرگ خانواده، اگرچه خود زن است اما دلبسته و نگهبان قوانین مردسالارانه جامعه‌ خویش است. غیضه‌گاه با تدبیر مقتدرانه و گاه با عواطف مادرانه‌اش تلاش می‌کند در چارچوب خانه خود بهشتی بی‌مثال برپا کند؛ بهشتی که نورچشمی و پادشاه آن تنها مردِ خانواده و یادگارِ تنها پسر او، فهاد است. غیضه برای آنکه فهاد، گل سرسبد خانواده و خلقت، در بهشت رشک‌برانگیزش از همه موجبات لذت و سعادت برخوردار باشد، زن‌های خانواده- دختران، نوکر و نوه‌های دختری‌اش را به خدمت او درمی‌آورد و در این راه از آنان می‌خواهد تمام توان و عاطفه و توجه خود را نثارش کنند و در ادامه... .

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «مادربزرگت من را با چادر و چاقچور و نقاب از دید مردم مخفی کرد و من هم در این کار با او هم‌دست شدم چرا که نمی‌خواستم هیچ مردی را شریک زندگی‌ام کنم. مادربزرگت لازم نبود این‌همه احتیاط به خرج دهد. آخر زنی مثل من هیچ احساسی غیر از خنگی و نفرت از خود ندارد. پس چطور می‌تواند دلش هوای مرد _ حتی سایه‌ی یک مرد_ را داشته باشد؟ من این روزها دوست دارم فقط بخورم. همین و بس. می‌خواهم با خوردن سرشکستگی و افسردگی‌ام را تسکین دهم. فقط غذاست که من را پس نمی‌زند و نادیده نمی‌گیرد.»

تیراژ این کتاب ۳۲۰ صفحه‌ای ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۳۹۰۰۰ تومان است.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1280739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =