فارس: معاون سابق رئیس دولت موقت قرقیزستان معتقد است در صورت ادامه سیاست‌های حکومت جدید این کشور، احتمال وقوع ناآرامی‌های عمومی و در نتیجه یک انقلاب جدید در این کشور دور از انتظار نیست.

" عظیم بیک بیک‌نظراف " معاون سابق رئیس دولت موقت قرقیزستان مدعی شد که دولتمردان فعلی در حال تقسیم مناطق مختلف کشور بین یکدیگر هستند که عواقب ناخوشایندی را برای مردم و کشور به همراه خواهد داشت.
بیک‌نظراف که امروز در جمع خبرنگاران در بیشکک سخن می‌گفت، افزود: بارها از "رزا آتونبایوا " رئیس جمهور ، "الماس بیک اتمبای‌اف " نخست وزیر و "احمدبیک کلدی‌بیک‌اف " رئیس پارلمان خواسته است تا از طریق مقابله با این شیوه اداره کشور، اجازه ندهند که کشور به سوی ناآرامی و تجزیه حرکت کند.
به گفته نظراف، احزاب ائتلاف حاکم در پارلمان و حکومت اتمبای‌اف براساس منافع حزبی و گروهی، جایگا‌های مهم حکومتی و اقتصادی را در استان‌ها، شهرها، شرکت‌ها و کارخانجات مهم بین خود تقسیم می‌کنند که این امر برای کشور خطرناک است.
وی اظهار داشت: مردم قرقیزستان از بی نظمی‌ها و بی‌ثباتی‌های طولانی به شدت خسته شده‌اند ولی در صورت ادامه چنین وضعیتی آماده‌اند تا برای دفاع از حقوق خود بار دیگر به خیابان‌ها بریزند.
معاون سابق رئیس دولت موقت قرقیزستان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان در پایان سال 2011 میلادی گفت: برخی گروه‌ها و نیروهای سیاسی از هم‌اکنون به منظور پیروزی در انتخابات، دست به ائتلاف زده‌اند و وی نیز قصد دارد در ماه مارس سال جاری از طریق رایزنی با احزاب و جریانات همسو با خود، کاندیدای مورد نظر خود را برای شرکت در انتخابات معرفی کند.
اما وی در این گفت‌وگو به این سوال پاسخ نداد که آیا خود وی نیز برای تصدی پست ریاست جمهوری ثبت نام خواهد کرد یا خیر.
عظیم‌بیک بیک‌نظراف که در میان مردم به نام " انقلابی " معروف است در سقوط دولت "عسکر‌آقایف " و "قربان‌بیک‌باقی‌اف " روسای جمهور پیشین قرقیزستان نقش مهمی ایفا کرده است.
وی پس از روی کار آمدن دولت موقت آتونبایوا در شب 7 آوریل سال 2010، چند ماه سمت معاون رئیس دولت را بر عهده داشت و نهادهای قدرتی و قضایی را سرپرستی می‌کرد.
در انتخابات پارلمانی 10 اکتبر، حزب بیک‌نظراف شکست خورد و پس از آن هیچ سمتی در دولت جدید به وی و حزبش واگذار نشده است.16146

کد خبر 128088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =