فیلم «اسکی باز»، اثر هنرمند چهارمحال و بختیاری، بهترین فیلم بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: فیلم سینمایی «اسکی باز» اثر هنرمند چهارمحال و بختیاری، بهترین فیلم بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین استان چهارمحال  وبختیاری به نقل از روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، شهرام فرجی ضمن اعلام این خبر افزود «اسکی باز» اولین فیلم بلند سینمایی فریدون نجفی است که در سال ١٣٩٦ در ارتفاعات زردکوه بختیاری ساخته شد. این فیلم نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می پردازد.

وی ادامه داد: فیلم «اسکی باز» همچنین با دریافت هفت پروانه زرین، پر افتخارترین و بهترین فیلم سینمایی سی اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران شد.

فرجی در خصوص داستان این فیلم گفت: «بز کوهی که به روستاه پناه آورده، قرار است قربانی یک رسم محلی شود، جولی پسر بچه ای است که تا عصر، قبل از مسابقه اسکی، فرصت دارد او را نجات دهد.»

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن تقدیر از عوامل این فیلم از امیررضا فرامرزی، آوا دارویت، رضا موری، حبییب تاجمیری، سید شهاب الدین طباطبایی، غلامشاه قنبری، مژگان محمودیان، منور رشیدی، حدیث نجفی، علی امانی، آهو حبیبی، الهه صالحی، مژگان امیدی، راضیه و مرضیه محمد حسینی به عنوان بازیگران این فیلم سینمایی یاد کرد.

فستیوال بین المللی فیلم زنگبار، بزرگ ترین رویداد سینمایی شرق آفریقاست که در کشور تانزانیا از تاریخ ١٩ تا ٢٧ تیرماه جاری با حضور فیلم هایی از ٦٠ کشور جهان برگزار شد.

46

کد خبر 1280887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =