حکم شبانه یک دادستان: رئیس آب و فاضلاب حق ندارد به خانه برود تا صبح!

فارس نوشت: دادستان شهرستان پیشوا گفت: مدیر آب و فاضلاب شهری تا تأمین کامل آب شهر باید سر کار حاضر شود و حق رفتن به خانه را تا صبح ندارد.

عادل رحمانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کم کاری در هیچ زمینه‌ای به خصوص آب که اولویت اصلی است پذیرفته نیست و اینکه گفته می شود با زدن چاه مشکل افت فشار و قطع آب، برطرف می شود که این سخن کارشناسی محسوب نمی‌شود.

 وی گفت: مگر می‌شود شهرستان‌ها و شهرهای اطراف پیشوا از آب سد ماملو بهره مند شوند ولی تنها شهر پیشوا از حق آبه خود از این سد محروم بماند.

 دادستان شهرستان پیشوا افزود: باید سطح مخازن آب شرب به پیشوا تا صبح به سطح مطلوب برسد و شهرستان‌های اطراف حتماً در این امر پیشوا را یاری کنند که این مهم بستگی به نوع مدیریت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران مربوط می شود.

 رحمانی عنوان کرد: این کم آبی‌های  که سال‌های گذشته هم ادامه داشته است حق مردم پیشوا نیست و باید فکر اساسی بکنند و مهم‌ترین نکته آن هم تخصیص حق آبه شهرستان از سد ماملو است.

 وی اضافه کرد: اینکه برخی گفته‌اند با زدن چاه در روستاهای اطراف آب شرب تأمین می‌شود سخن کارشناسی و صحیحی نیست و یک چاه آب مدت‌ها زمان می‌برد تا به سرانجام برسد ولیکن مشکل ما امروز و هفته آینده است.

 دادستان شهرستان پیشوا بیان کرد: اگر همینطور به صورت غیرکارشناسی حفر چاه آب شرب در روستاهای اطراف ادامه پیدا کند ممکن است فرونشست زمین مانند روستاهای غرب شهرستان در این روستاها نیز رخ دهد.

 رحمانی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست و مسئولین شهر و جنوب شرق باید پاسخگوی کوتاهی‌ها و کم‌کاری‌های ماه‌های قبل باشند و در حال حاضر با استفاده از طرق اضطراری آب مورد نیاز مردم را تامین کنند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1280929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =