درخواست یک امام جمعه برای استفاده زنان از چادر مشکی/امام جمعه لواسان: به من می‌گویند به تو مربوط نیست که به همه امور ورود می‌کنی

موضع‌گیری‌های اخیر مجلس آمریکا علیه ترامپ، اجباری بودن حجاب، عزل و نصب‌های قبل از انتخابات، فسادهای اقتصادی و سامانه ثبت اموال مسئولان موضوعاتی بودند که از تریبون‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ها به آن پرداخته شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز جمعه اصفهان در مصلای این شهر افزود: آمریکا اکنون با مشکلات داخلی مواجه شده است و در مجلس سنا علیه رئیس جمهور این کشور موضع گیری می‌شود که یکی از برکات نظام اسلامی و استقامت ملت رشید ایران است.

اهم سخنان امام جمعه اصفهان به نقل از ایرنا به شرح زیر است. 

* دشمن بهترین راه مقابله با نظام اسلامی را ترویج آسیب های اجتماعی، فشار اقتصادی و آسیب های فرهنگی و مذهبی می داند. دشمن با شعارهای عوام پسند قصد دارد سبک زندگی خود را به ما تحمیل کند تا روحیه انقلابی و اصول نظام اسلامی تضیعف شود.

* آنها (دشمنان) به بهانه آزادی دین از اقلیت های غیرقانونی از جمله بهائیان حمایت می کنند و به بهانه های تساوی جنسیتی، تساوی حقوق زن و مرد و دفاع از حیوانات روابط نامشروع، بی بند و باری و سگ گردانی را در جامعه ما ترویج می دهند.

*باید آقایان و بانوانی که در زمینه حجاب و عفاف بی توجهی می کنند را با بیان دلایل عقلی و منطقی به رعایت حجاب ترغیب کرد.

* بانوانی که با چادر مشکی در جامعه حرکت می کنند به فکر سلامت فکری جوانان و مردم هستند.

* (با بیان اینکه عده ای در جامعه بحث اجباری بودن حجاب را مطرح می کنند): در فرهنگ همه یکسان نیستند و کسانی که این بحث ها را مطرح می کنند باید بدانند که حجاب قبل از اینکه اجباری خارجی باشد، اجباری درونی و عقلی است

* یکی از مواردی که ناچارم از تریبون نماز جمعه مطرح کنم، عزل و نصب هایی است که قبل از انتخابات انجام می شود و طی روزهای اخیر در استان اصفهان انجام شده است. برخی از این افراد که منصوب شدند سابقه آنها از پیش چشم مردم غافل نیست.

* اگر در صداقت اروپایی‌ها شک داشته باشیم در عجز و ناتوانی آنها شک نداریم بنابراین کسی که عاجز است در گفتارش صادق باشد یا نباشد، نمی‌تواند کاری انجام دهد بنابراین مسئولان کشور باید روند کاهش تعهدات را با همان روحیه انقلابی انجام دهند تا شاهد پیشرفت های بیشتر و استقلال زیادتر باشیم.

امام جمعه لواسانات: نظام نادرست خصوصی سازی از بین برود

حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی - سیاسی جمعه بخش لواسانات شمیرانات با اشاره به راهکارهای بسط عدالت در جامعه افزود: منافذ قانونی فساد مانند ماده ۱۰۰ توسط مجلس شورای اسلامی شناسایی و اصلاح شود؛ همچنین قانون شفافیت تقویت شود.

* بسترهای ظهور فساد مانند نظام نادرست بانکی، مالیاتی، واردات و صادرات و … باید از بین بروند.

* قوه قضائیه با مفسدان به موقع و با جدیت برخورد کند تا متخلفان از قانون و احکام هراس داشته باشند.

* به بنده می‌گویند چرا به تمام امور ورود می‌کنی؟ به تو مربوط نیست! روحانیت، رسانه‌ها و مردم باید احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشند و با توجیه این مسئولیت را از خود سلب نکنند؛ اگر این احساس مسئولیت و تقوا وجود داشت شهرک لاکچری در شهر ما پدیدار نمی‌شد.

* (با اشاره به اینکه پرونده‌های فساد بانک سرمایه، مسائل لواسان و … به دقت در حال بررسی است): بسط عدالت و مبارزه با فساد به جاهای خوبی رسیده و مردم، نخبگان و قوه قضائیه به میدان آمده‌اند؛ امید است دولت و مجلس نیز وارد شوند.

* اگر دارایی مسئولان اعم از دولتی، نهادهای مردمی و … در سامانه‌ای ثبت شود قطعاً بسیاری از افراد میلی برای مسئول شدن نخواهند داشت، در این صورت است که کسانی روی کار می آیند که شیفته خدمت واقعی هستند و تمام مشکلات مرتفع می‌شود.

۲۱۷۲۱۷ 

کد خبر 1281305