خسرو شکیبایی؛ ستاره واقعی و خاطره‌ شیرین/ شما نظر دادید

کاربران خبرآنلاین خسرو شکیبایی را بازیگری دانستند که برایشان با بازی و صدای زیبایش خاطره‌ساز روزهای خوبی بود که سال‌هاست در ذهنشان ماندگار شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۲۸ تیر ۱۱سال پیش بود که خانواده بزرگ سینمای ایران در شوکی بزرگ فرو رفت، بازیگر به نام و محبوب دهه ۶۰ و ۷۰ در سن ۶۴ سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت، خسرو شکیبایی، هامون سینمای ایران.

کمتر کسی را می‌توان یافت که خاطره‌ای از شکیبایی در ذهنش به یادگار نمانده باشد، از فیلم‌ها و سریال‌های به یادماندنی که بازی کرد تا شنیدن اشعار و متون ادبی با صدای گرم و دلنشینش، او در دل هر کس به شکلی خاص نشسته بود.

یازدهمین سالگرد درگذشت او خبرآنلاین را بر آن داشت تا عکسی معروف از او را به برای مخاطبان به اشتراک بگذارد تا نظراتشان را درباره او مطرح کنند.

نظرات کاربران دو طیف را در بر می‌گرفت، بخش عمده‌ای از کاربران از نقش‌آفرینی‌های زیبای او در فیلم‌های مختلف نوشته بودند و خاطراتشان را با بازی‌های او زنده کردند. مانند کاربری به نام هامون که نوشت: «مطمئنا اگر هامون شده هامون! اگر خانه سبز شده خانه سبز و... همش بخاطر وجود خسرو شکیباییی و مطمئنم دلیل دیگه‌ای ندارد.»

یا مخاطب دیگری یاد او را گرامی داشت و اینچنین او را توصیف کرد: «یادش بخیر؛ خاطره شیرین نسل جوانی و نوجوانی ما.»، همچنین کاربر بی‌نامی اینطور نظر داد: «روحش شاد بازیگر بزرگی بود محال فیلمی یا سریال از خسرو شکیبایی دیده باشیم و آدم آون صدای گرم و دلنشین و بازی فوق العاده که در نقش ها ایفا می کرد از یادها برود واقعا نمیشه آدم خسرو شکیبایی ببینه و عاشقش نشه...»

در این میان کاربرانی هم بودند که با ابراز تاسف از جای خالی هنرمندان پیشکسوت و مطرحی چون شکیبایی، انتظامی و ... از وضعیت امروز بازیگری سینمای ایران ابراز نارضایتی کردند، مانند هادی که اینچنین نوشت: «هنرمندها و ستاره‌های واقعی نظیر خسرو شکیبایی، انتظامی، داوود رشیدی، جمشید مشایخی می روند و به جایشان مشتی سلبریتی پوشالی می نشینند که تمام شهرتشان به خاطر عمل بینی و رنگ لنز چشم و سایز اندام مختلف بدن شان است.»

دیگر کاربری که با هادی هم نظر بود هم اینطور نوشت: «ستاره واقعی خسرو شکیبایی بود، چیه این بازیگرا جدیدا اسم خودشون و گذاشتن ستاره هیچ هنریم ندارن؟»

در این بین بخشی از کاربران هم نقدی بر بازی‌های او داشتند و نقش‌هایش را تا حدودی تکراری و یکنواخت دانستند. 

در پایان نمی‌توان از نظر کاربری به نام سید گذشت که نوشت: «او مسلمان بود...قبله اش یک گل سرخ....جانمازش چشمه.مهرش نور.دشت سجاده او... او وضو با تپش پنجره ها میگرفت.»

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1281593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • GB ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  0 0
  حسرو شکیبایی مال قدیم بود و کسی اون را نمیشناسه چرا در مورد خاننده بین المللی و مردمی تتلو برای ما تتلیتی ها نمیگذارید
 • سعیدمعینی آذرموالو DE ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  0 0
  یاد خسرو شکیبایی عزیز گرامی باد... باصدای دلنشین خود آرامبخش ما بود
 • لیلا IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 0
  صدای پای آب با صدای او مرا با سهراب سپهری آشنا کرد . حال من خوب است ... اما توباور نکن...