سردار سنایی‌راد: آمریکا برای مذاکره با ایران التماس می‌کند/ با توقیف نفتکش انگلیس و زدن پهپاد آمریکا نشان دادیم فقط تهدید نمی‌کنیم

ایسنا نوشت: معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: توقیف نفت کش انگلیسی و زدن پهپاد آمریکایی نشان داد اراده و توان لازم را داریم و فقط تهدید نمی‌کنیم و در مواقع لزوم اقدام هم می‌کنیم.

سردار سنایی‌راد در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که امروز (۳۰ تیر) در مجتمع بعثت سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه برگزار شد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب واگویی این واقعیت است که ما یک انقلاب شجاعانه انجام داده و به آرمان های آن پایبند هستیم.

سنایی راد با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به جوانان است، اظهار کرد: دشمن منتظر بود که نسل انقلاب به سن بازنشستگی برسد و کار انقلاب به اتمام برسد، لذا در شرایط کنونی باید به سراغ نسلی برویم که جایگزین نسل انقلاب باشند.

وی  اضافه کرد: جوانان اصلی ترین سرمایه های نظام هستند که اگر زمینه و فضا باز باشد درخشش آنها از نوع درخشش شهید حججی در سوریه خواهد بود.

وی  با اشاره به ظرفیت‌های انقلاب اسلامی تاکید کرد: هر جا درخشیدیم در سایه روحیه انقلابی بوده که نمونه‌های این درخشش را در صنعت موشکی، هسته‌ای و ... شاهد بوده ایم و در مقابل هر جا با مشکل مواجه شده ایم آنجایی بوده که از روحیه انقلابی فاصله گرفته ایم.

سنایی راد اضافه کرد: اگر امروز توان بازدارندگی در عرصه نظامی داریم، این مهم حاصل روحیه جهادی برآمده از انقلاب است.

سنایی راد با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید از ظرفیت‌های موجود بهتر استفاده شود، ادامه داد: برای رسیدن به موفقیت در گام دوم انقلاب باید نگاه واقع‌بینانه داشته و در کنار دیدن ظرفیت‌های خود، دشمن را همانگونه که هست ببینیم.

وی ادامه داد: دشمنان از سال ۹۶ و ۹۷ جنجال هایی داشتند  و نقشه اصلی آنها برای امسال بود که علاوه بر تحریم ها، هراس جنگ را هم به آن اضافه کردند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در ادامه با تاکید بر اینکه باید نقشه عملیات روانی رسانه ای دشمن را  درک کرد، تصریح کرد: دشمنان به دنبال تصویرسازی منفی از نظام با استفاده از ابزار رسانه ای هستند.

سنایی راد با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال تحمیل فشارهای اقتصادی و روانی به ما است، افزود: آنها به دنبال این هستند که روی نقاط ضعف ما دست گذاشته و با بزرگنمایی این نقاط ضعف به ایجاد حس ناامیدی در جامعه دامن بزنند.

وی  با بیان اینکه در شرایط کنونی استکبار بدنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: آمریکایی‌ها قدرت جنگ با ما را ندارند که اگر داشتند حتماً به این کار اقدام می‌کردند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: ماجرای توقیف نفت کش انگلیسی  و زدن پهباد آمریکایی، تصور غلط دشمنان از ایران اسلامی که ایران جرأت و اراده اقدام کردن ندارد را تصحیح کرد.این حرکت نشان داد ما اراده و توان لازم را داریم و فقط تهدید نمی‌کنیم و در مواقع لزوم اقدام هم می‌کنیم.

 وی تاکید کرد: برخوردهای جمهوری اسلامی ایران کار را به جایی رسانده که امروز برای مذاکره با ما التماس می کنند.

سنایی راد در ادامه به شکست طرح معامله قرن و اصرار جمهوری اسلامی ایران برای ماندگاری قدس اشاره کرد و افزود: مانع اصلی ناکامی این طرح نحس، جمهوری اسلامی ایران بود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه فروپاشی آمریکا اتفاق افتاده، گفت: کسری بودجه و بدهی چند هزار میلیارد دلاری آمریکا که سالانه هم در حال افزایش است نشان دهنده اوضاع بد این کشور است و اگر این روند ادامه یابد در سال ۲۰۳۰ شاهد ورشکستگی کامل اقتصاد آمریکا خواهیم بود.

سنایی راد ادامه داد: در آمریکا در حال حاضر ۴۵ میلیون گرسنه وجود دارد که در کشوری که از نگاه برخی ها الگوی پیشرفت است، این آمار عجیب نیست.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1282032

برچسب‌ها