رییس جمهور گفت :اندیشه انقلاب اسلامی محدود در مرزهای ایران نمانده، به همه کشورها صادر شده و امروز در مسیر فتح یک به یک قله‌های عزت و پیشرفت جهانی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، محمود احمدی نژاد صبح امروز در دیدار ائمه جماعات استان تهران در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به دلایل ماندگاری و بالندگی انقلاب اسلامی پس از گذشت 32 سال اظهار کرد : دلیل اول این است که انقلاب اسلامی به اصل و حقیقت انسان تعلق دارد و بدنبال بیدار کردن فطرت های الهی انسانها و تبلور حقیقت واقعی آن است و از آنجا که انسان و فطرت انسان کهنه و قدیمی نمی شود هر آنچه مربوط به آن باشد نیز رنگ کهنگی به خود نمی گیرد چه رسد به پدیده‌ای مثل انقلاب اسلامی که هدفش زنده کردن فطرت انسان بود.

احمدی نژاد دلیل دیگر بالندگی انقلاب اسلامی را احیای آرمان‌ها و ارزش‌های انبیاء الهی و آرمان های جهانی بشر از جمله یگانه پرستی ، عدالت و ساختن جهانی سرشار از زیبایی که بتواند بستری برای کمال انسان باشد، عنوان کرد و اظهار داشت: جنس انقلاب اسلامی از جنس بعثت انبیاء بوده و تحقق هدف‌های آرمانی و الهی را دنبال می‌کند لذا هر چه از عمر آن می گذرد و هر چه انقلاب به هدف نهایی اش نزدیک تر می شود طبیعی است که با نشاط تر و بالنده تر شود.

رییس جمهور وجود نازنین امام عصر (عج) را عامل دیگر نشاط و بالندگی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: دو دلیل قبلی نیز ذیل این دلیل معنا پیدا می کنند چرا که هیچ کس جز امام عصر(عج) نمی تواند حقیقت انسان را آنگونه که هست معرفی کند چرا که طراز انسان حقیقی امام است.

احمدی نژاد با اشاره به هدایت ها و رهنمودهای امام راحل در طول انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گفت: امام نیز همواره تاکید داشتند که در اتفاقاتی که در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و اداره جمهوری اسلامی رخ می دهد دستی فراتر از علل ظاهری در کار است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه همه عزت و عظمتی که در طول 32 سال گذشته نصیب جمهوری اسلامی شده است ناشی از مدیریت امام زمان است، گفت: در سطح بالاتر بیداری ملتهای جهان همه از برکت وجود امام عصر (عج) است و نباید از این حقیقت غفلت کرد.

/28

کد خبر 128224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی آقا IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۶
  1 0
  و هر مصيبتى به شما برسد به سبب دستاورد خود شماست، و [خدا] از بسيارى درمى‏گذرد الشورى : 30
 • امین زنده به عشق احمدی دلاور IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۶
  0 1
  بنازم به ولایی بودنت ...........ایشالله همیشه امام زمان نگهدارت باشد......
 • بدون نام IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۶
  0 0
  چی بگم؟
 • بدون نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۷
  0 0
  لطفا یک مسئله را حل کن بقیه را خدا بزرگه آنهم بیکاری جوانهاست .
 • بدون نام IR ۰۵:۱۲ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۷
  0 1
  پس نقش رهبری در این میان چیست چرا آقای رییس جمهور از نقش نایب امام صحبتی نکردند
 • بدون نام IR ۰۶:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۷
  0 1
  این اعتقاد هر شیعه ای باید باشد که امام زمان (عج) تدبیر امور شیعیان را برعهده دارد و هر چه خوبی است از ناحیه ایشان بر اهل زمین نازل می شود. شما با این اندیشه مشکلی دارید؟؟ مگر احمدی نژاد گفته که من نماینده امام زمانم او می گوید امام زمان دست احسان بر سر ملت ایران دارد چرا این اندیشه ناب شیعی را تمسخر می کنید؟؟؟
 • md IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۸
  0 0
  رییس جمهور (آقای احمدی نژاد)با تاکید بر اینکه همه عزت و عظمتی که در طول 32 سال گذشته نصیب جمهوری اسلامی شده است ناشی از مدیریت امام زمان است، گفت: در سطح بالاتر بیداری ملتهای جهان همه از برکت وجود امام عصر (عج) است و نباید از این حقیقت غفلت کرد. پس چطور میشه سه دهه فعالیت این انقلاب را زیر سوال برد؟