رحیمی‌جهان‌آبادی به کریمی‌قدوسی: اسناد ایرانی بودن شما کجاست؟

رحیمی جهان‌آبادی درباره ادعاهای جدید کریمی قدوسی گفت: من نمی‌دانم او از گفتن این همه صحبت‌های کذب چه هدفی را دنبال می‌کند. اما من همچنان منتظر پاسخ او درباره سوابقش در سپاه و ایرانی الاصل نبودن او هستم.

به گزارش خبرآنلاین، دعوای کریمی قدوسی و جلیل رحیمی‌ جهان آبادی فضای پارلمان را در دو روز اخیر تحت الشعاع قرار داده است. یک سوی ماجرا می گوید برای ردصلاحیت من امضا جمع شده است و سوی دیگر ماجرا می گوید در کلاس کار من این روش ها و فلان نماینده نیست.

روز گذشته یکباره فضای مجلس با یک تذکر در سکوت فرو رفت، جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده تربت‌جام در تذکری که با صدای بلند همراه شده بود، نماینده نزدیک به جبهه پایداری را خطاب قرار داد و با خواندن شعر «یکی بچه گرگ می پروید، چو پرورده شد، خواجه هم بر درید»، گفت: تذکر من به آقای جواد کریمی قدوسی نماینده مردم شریف مشهد است. کسانی که از ایشان حمایت کردند تا این وضع در مملکت ایجاد شود. 

او که مدعی بود کریمی قدوسی به مردم حوزه انتخابیه اش گفته برای ردصلاحیتش امضا جمع کنند، ادامه داد: طالبان یک قیف داشت که بر ریش مردان می گرفت ببیند اندازه ریش آنها استاندارد است یا نه! مردم را کتک می زد اگر ریش با آن قیف طالبان استاندارد نبود. شما چکاره مملکت هستید که به وزیر، به رئیس جمهور و حالا به نماینده مردم در مجلس می تازید و ما را غیرانقلابی می نامید و خطاب می کنید؟! چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده است، چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید، چند روز سابقه جبهه دارید، چندتا عملیات شرکت کرده اید که به درجه سرداری رسیدید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم. (اینجا)

هرچند کریمی قدوسی دیروز در صحن حضور نداشت اما به فاصله یک روز صحبت‌های رحیمی را بدون پاسخ نگذاشت. او که امروز تریبونش باز شده بود، اظهار داشت: در یک جمله آقای رحیمی آنچه را در مورد بنده فرمودید حدیث نفس خود شماست.شما هم چنین ویژگی هایی دارید. من نه ادعایی درباره حضور در دوران دفاع مقدس دارم نه گفته ام سردارم.ولی از اقای کرم پور نماینده فیروزآباد بپرسید که من را چطور دیده و شناخته است.آقای رحیمی به شما گفته‌اند که اگر برای مجلس یازدهم رد صلاحیت شدید، شما را سفیر ایران در کابل خواهیم کرد اما باید بگویم که شما نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم را.(اینجا)

رحیمی جهان آبادی: کریمی قدوسی چرا سوالم درباره ایرانی الاصل بودنش را پاسخ نداد

اما جلیل رحیمی جهان آبادی در واکنش به تذکر امروز کریمی قدوسی و اظهارات مطرح شده درباره پیشنهاد سفارت کابل، به خبرآنلاین گفت: آقای کریمی قدوسی اولا به دو سوالی که من مطرح کردم یعنی بحث تابعیت ایشان و اینکه آیا  خود و خانوادشان ایرانی‌الاصل هستند یا این تابعیت اکتسابی است پاسخ ندادند او همچنین سوالات درباره سابقه فعالیت‌هایشان در جبهه و جنگ و همچنین سپاه پاسداران را بی پاسخ گذاشتند.

پیشنهاد سفارت افغانستان به من یک دروغ است

او ادامه داد: اقای کریمی قدوسی با حاشیه رفتن از پاسخ به این سوالات شانه  خالی کردند و یک مطلب دروغ  دیگری مانند پیشنهاد سفارت افغانستان را مطرح  کرد. این موضوع کاملا دروغ است. هیچگاه صحبتی درباره سفارت افغانستان با من نشده است و نه وعده‌ای به من داده شده است.

رحیمی جهان‌آبادی همچنین گفت: کریمی قدوسی در صحبت هایش خودش را به سپاه امام حسین(ع) و من را به سپاه یزید تشبیه کرد و با کنایه به مسئله گندم ری که در تاریخ معروف است اشاره کرد، به گونه‌ای که گویا من در سپاه یزید هستم و خودش در سپاه امام حسین(ع). آقای کریمی قدوسی نه رفتارش و نه روش و منشش شبیه به امام حسین است و نه اخلاقش از امام حسین‌(ع) الهام گرفته است. امام حسین علیه السلام مظهر دفاع از حق و حقیقت بود در حالی که اقای کریمی قدوسی به همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران از رئیس جمهور گرفته تا وزیر امورخارجه، وزارت اطلاعات و نمایندگان مجلس و هر دلسوزی که برای این کشور و نظام قدم برداشته است تهمت زده است و امروز هم دروغ دیگری مطرح کرده است.

من چه زمانی با او در حرم امام دیدار کردم؟

این نماینده تربیت جام همچنین گفت: کریمی قدوسی یک دروغ دیگری هم مطرح کرده است و آن اینکه در ابتدای  مجلس دهم ایشان را در حرم مطهر امام دیده‌ بودم و نکاتی را درباره مجلس گفته بودم اصلا صحت ندارد. من نمی‌دانم ایشان از گفتن این همه صحبت‌های کذب چه هدفی را دنبال می‌کند. اما ما من همچنان منتظر پاسخ او درباره دو سوالی که مطرح کرده ام هستم. او بهتر است اسناد و مدارک ایرانی بودنش و همچنین حضورش در جنگ تحمیلی را ارائه کنند که فکر می‌کنم این حق مردم و نمایندگان است که بدانند ایشان که دائما به ارکان نظام توهین می‌کنند از چه موقعیتی برخوردارند.

او همچنین گفت: من موضوع پیشنهاد سفارت افغانستان را قویا تکذیب می‌کنم و اعلام می‌کنم هیچ پیشنهادی در این راستا از سوی وزارت‌خارجه به من نشده است. گرچه هر زمان فرصت  خدمتی در نظام جمهوری اسلامی داشته باعث افتخار من است.

کریمی قدوسی من را تهدید به ردصلاحیت کرد؟

رحیمی همچنین به کنایه کریمی قدوسی که گفته بود عدسی مجلس یازدهم را نخواهی خورد نیز اشاره کرد و گفت: ایشان گفت من عدس مجلس یازدهم را نخواهم خورد و به عبارتی من را تهدید به رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان کرد در این رابطه باید بگویم شورای نگهبان یک نهاد مستقل است و نه نهاد سیاسی که از اقای کریمی قدوسی خط بگیرد.

این نماینده مجلس همچنین گفت: عزت و ذلت مردم دست خداست دست اقای کریمی قدوسی نیست. اگر فرصت خدمت به مرد دوباره تکرار شود که خادم مردم هستیم اگر نشود شکرگذار خداییم. من از یک خانواده روستایی هستم و پدرم دامدار است. خودم نیز معلم و استاد دانشگاه هستم اگر مجلس نباشم به کلاس و درس بازمی‌گردم. اما امثال آقای کریمی قدوسی تا زمانی که یاد نگیرند ادبیات را با قانون و فرهنگ ایرانی منطبق کند و خود را بالاتر از قانون نداند مقابل این افراد خواهیم ایستاد.

۲۷۲۱۶

کد خبر 1282269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  يكي بايد جلوي كريمي قدوسي واي ميستاد . دمتگرم رحيمي. اينها عادت كرده اند يكطرفه حمله كنند
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  مملکت شده محل جولان اجانب و چند تابعیتی ها .
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  آفرین خوشم اومد شیر مادر حلالت
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  احسنت
 • سعید IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  وقتی توی منطق کم میارید سراغ رفتارهای پوپولیستی میرید. فرق شما با احمدی نژاد چیست
 • Nm IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  درود بر رحیمی واقعا باید پیگیری شود نکند جاسوس باشد
 • ناامید AE ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  64 5
  خدا از دروعگو نگدره و رای نیاره حتی با تاید صلاحییت
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  61 4
  اینجور دعواهارو فقط میشه توی مهدکودک‌ها دید و البته مجلس...
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  61 99
  شما اول یه تست ژنتیک بده ایرانی بودن خودت رو ثابت کن بعد درباره بقیه حرف بزن جناب. تایباد و تربت جام یکی از شهرهای کاملا مرزی ایران هستند و بسیاری از مردم اونجا افغانهایی هستند که چند نسل قبل بخاطر مسائل مختلف به ایران مهاجرت کردند یا اینکه زمانی که استان هرات متعلق به ایران بود در درون مرز ایران مهاجرت کردند حالا چون انگلیس مرز شرق ما رو تعیین کرد باید اینطور خودتو با اطمینان ایرانی بدونی ؟
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  54 77
  اتفاقا ما تربتی ها از اقدامات آقای رحیمی توی این چند سال اصلا راضی نیستیم ایشون بجای پیگیری مشکلات مردم تربت‌جام فقط به فکر موضع‌گیری و رای‌دادنای جناحیشون بودن تا الان
 • رضا IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  128 5
  کریمی قدوسی افغانی است؟ خیلی جالبه
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  96 9
  چشم آقای کدخدایی روشن با این احراز صلاحیتش. باید مدارک کدخدایی رو هم چک کنیم و ببینیم اصلا ایرانی هست که برای اصلاح طلب ایرانی خط و نشان می کشد یا نه.
 • ناامید AE ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  47 2
  شجاعت در مقابل تهمت و توهین شرافت دارد
 • مرتضی AE ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  رحیمی فقط نژاد پرسته . چقدر مشتاقم اونو قیامت ببینم سرش جلوی شهدای مدافع حرم افغانی پایینه.....
 • مهدی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  52 91
  با سلام یکی به آقای رحیمی یه کتاب تاریخ دوره ای ابتدای رو بده تا بدونه افغانستان تا دوره اواسط دوره قاجاریه بخشی از ایران بوده و افغان ها هم مانند دیگر اقوام ایرانی بوده است مثل ترک ها - لر ها- عرب -کرد -بلوچ و سایر اقوام
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  82 7
  اگه افغانیه دبپورتش کنید
 • محمود IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  26 38
  بی تربیت ترین نماینده
 • رضا IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  51 55
  این تکرار همون حرفهای ترامپ نیست؟ نژاد پرستی نیست یعنی؟
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  34 43
  آقا بیشتر مردم امروز ایران اجدادشون توی هزارسال اخیر به اینجا مهاجرت کردن دیگه گفتن این حرفا ک تو قبلا مال یجای دیگه بودی بچه‌گانست اونم توسط یک نماینده!
 • IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  35 4
  واقعا بیاد جواب بده
 • محمد قاسمی IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  12 28
  کاملا مشابه حرفی که اون اقا به‌ نماینده دموکرات امریکا زد
 • مهدی IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  24 6
  قطعا سایت شما با توجه به جناح سیاسی افراد مطالب خود را نشر میکند. هر دو نماینده مذکور سخنانی را فرموده اند که باید بررسی شود. گاها از هر دو طرف توهین به اقوام و نژاد و سران مملکت دیده شده که باید بررسی شود. کشور نخبگان سیاسی کم ندارد و دو فردی که به جای خدمت به مردم به هم میتازند بهتر است هر دوی آن ها از مجلس دور باشند تا نخبگان و خدمت گذاران واقعی وارد شوند.